21:44 4 серпня 2021 р.
Сьогодні заборгованість із заробітної плати перед шахтарями ДП «Львівугілля» становить понад 280 млн грн, левова частка цих коштів – борг за відвантажене вугілля. Відтак, шахтарі Львівщини прийшли під стіни Львівської ОДА з вимогою погашення заборгованості.
З гірниками спілкувався перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик, інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.
Як він пояснив заборгованість виникла з початку року і зростала з наростаючим підсумком. Основними її чинниками є збитки від реалізації продукції та несвоєчасні розрахунки за відвантажене вугілля. Відповідно погашення боргу відбувається завдяки розрахункам за продукцію та в межах Програми реструктуризації вугільної галузі.
Сьогодні собівартість вугілля, яка є середньою по ДП «Львівугілля», становить приблизно 2900 грн за тонну. Натомість ціна реалізації - 1650 грн/тонну. Відтак на кожній тонні - більше тисячі гривень збитку. А це ті гроші, які недоотримують шахтарі.
Що ж стосується несвоєчасних розрахунків за відвантажене вугілля, то найбільшим боржником перед ДП «Львіввугілля» є ТзОВ «УКРВУГЛЕЗБАГАЧЕННЯ». Сьогодні їх борг перед шахтарями становить 92 млн грн.
Як розповів Андрій Годик його мають передати на ПАТ «Центренерго» і в межах погодженого графіку погасити заборгованість. Планово - лютий 2022 року.
«Ми підтримуємо позицію ДП «Львівугілля», що вказані кошти мають надійти ще упродовж цього року. Прогнозовано – серпень-вересень»,- зазначив перший заступник.
Та додав, що зі своєї сторони Кабінет Міністрів України та Міністерство енергетики вже наблизило кошти в межах Програми Реструктуризації вугільної галузі. Їх частково профінансували в липні, ще частина надійде в серпні.
«Окрім цього, приблизно два тижні тому Кабінет Міністрів передбачив збільшення видатків в межах цієї Програми на 393 млн грн. Це фінансовий ресурс на всю Україну. Яка частка надійде на Львівщину невідомо, але ми орієнтуємось на показник 50-55 млн грн»,- зазначив перший заступник.
Про проблематику заборгованості Львівська ОДА вкотре поінформує Міністерство енергетики та Кабінет міністрів України.
«І ми надалі будемо робити все, щоб зароблені кошти були виплачені шахтарям»,- наголосив Андрій Годик.