17:48 4 липня 2024 р.
З міського бюджету також компенсуватимуть придбання обладнання для сонячних електростанцій.
Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише DailyLviv.com. Сьогодні на сесії Львівської міської ради розширили і доповнили дві Програми з енергоефективності, які допоможуть мешканцям підготувати свої будинки до зими в екстремальних умовах. Мова про Програму часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів, та Програму «Енергоефективна оселя".
Тепер мешканці можуть отримати компенсацію у розмір до 200 тис. грн за придбання потужного електрогенератора, отримати компенсацію за придбання обладнання для сонячних електростанцій, а також отримати відшкодування до 30% на заходи з енергозбереження, ремонту та реконструкції житлових будинків.
«З огляду на складну зиму, яка нас чекає, щоб зменшити фінансове навантаження на співвласників будинків під час придбання альтернативних приладів для забезпечення освітлення будинку, ми розширили Програму часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для забезпечення потреб співвласників багатоквартирних будинків Львівської міської територіальної громади під час підготовки об’єктів до опалювального сезону», - розповідає Орест Тимчишин, директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.
За його словами, тепер суму максимальної компенсації за придбані електрогенератори збільшили до 200 тис. грн, а також до Програми включили можливість надання компенсації за придбання обладнання для сонячних електростанцій. Зокрема:
- акумуляторних батарей (тип акумулятора: LiFePO4), але не більше 10 тис. грн на 1 кВт.
- сонячних панелей, але не більше 5 тис. грн на 1 кВт потужності.
- гібридного інвертора, але не більше 4 тис. грн на 1 кВт потужності".
Участь у програмі можуть брати ОСББ, управляючі компанії, виконавці житлових послуг будинків, а також ЖБК Львова.
Також внесено зміни до Програми «Енергоефективна оселя». Зокрема:
- збільшено розмір відшкодування частини кредиту з 15% до 30% на заходи з енергозбереження, ремонту та реконструкції житлових будинків, квартир;
- доповнено перелік енергоефективного обладнання та матеріалів, що підпадають під відшкодування тіла кредиту, залученого фізичними особами на їх придбання, сонячною електростанцією, у т.ч. із системами акумулювання енергії.
«Програма «Енергоефективна оселя» працювала одночасно з державною програмою «теплих кредитів» для фізичних осіб, якою передбачалося відшкодування на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів.
За час дії Програми мешканці Львова отримали 313 «теплих кредитів» на загальну суму 9,3 млн грн та отримали відшкодування з міського бюджету Львова у розмірі 1,39 млн грн.
Однак після припинення у 2022 році фінансування урядової програми «теплих кредитів» інтерес до цієї програми як зі сторони банків, так і зі сторони мешканців різко зменшився.
Тому з метою стимулювання активності мешканців для поліпшення стану своїх помешкань та забезпечення альтернативними джерелами електроенергії, ми збільшили вдвічі відсоток відшкодування кредиту і внесли сонячні електростанції у перелік обладнання, вартість якого теж відшкодовуємо», - пояснив Орест Тимчишин.
Програму часткової компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для забезпечення потреб співвласників багатоквартирних будинків Львівської міської територіальної громади під час підготовки об’єктів до опалювального сезону запровадили у Львові в листопаді 2022 році. За цей час власниками багатоквартирних будинків придбано 134 генератори. Сума компенсації з бюджету міста на їх придбання становить понад 2,7 млн грн.
Для отримання компенсації відповідний пакет документів необхідно подати в ЦНАП або через сервіс електронних звернень.
Також компенсацію вартості придбаного генератора можуть отримати підприємства - заклади харчування: кафе і ресторани, продуктові магазини, мініпекарні, перукарні, приватні заклади освіти тощо. Фінансова допомога від міста також становить 50% вартості електрогенераторів, але не більше 80 тис. грн. На сьогодні за цією Програмою придбано 390 генераторів, компенсація від міста становить 14 млн 973 тис. грн.