«Нафтогаз» заморожує Львівщину, – теплопостачальники

20:22 30 жовтня 2018 р.


Відео: Львівський прес-клуб

«Нафтогаз України» запровадив нову схему для власного збагачення. Перший етап – через надумані причини не підписує договори з комунальними підприємствами на постачання газу та не встановлює ліміти споживання газу. Другий етап – коли «Львівгаз» під час морозів все ж подає газ, аби люди не замерзали, накладає на нього штрафні санкції. Через це теплопостачальні підприємства на Львівщині тільки попереднього опалювального сезону змушені були сплатити «Нафтогазу» додаткові сто мільйонів гривень.

Про це сьогодні, 30 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Як НАК «Нафтогаз України» може залишити мешканців Львівщини без тепла взимку», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович.

- Коли на вулиці морози і в садочках, лікарнях, школах чи гуртожитках мерзнуть, то ми не можемо не подати газ. Навіть якщо теплопостачальна організація не уклала угоди з НАК «Нафтогазом». Через що на нас накладають штрафи, рівні ціні газу. Я ці кошти не можу забрати від працівників підприємства, наприклад, не виплативши їм зарплати. Тому ПАТ «Львівгаз» перекладає ці витрати на теплопостачальні організації або на тих споживачів, які не уклали тих угод. І для них ціна газу зростає двічі, - розповідає він. 

Можливо, споживачі, які не уклали угод з НАК «Нафтогаз», самі в тому винні, тож нехай сплачують штрафи? Але і голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович, і представники організацій, з якими не укладено угоди, стверджують, що саме НАК «Нафтогаз» вишуковує різні зачіпки, аби не підписати папери. 

Директор КП «Червоноградтеплокомуненерго» Степан Дмуховський розповів, якою є процедура підписання договору.

- Нам електронною поштою скидають договори. Ми їх підписуємо і скеровуємо в НАК «Нафтогаз». Будь-які наші зауваження не мають змісту. НАК «Нафтогаз» жодних протоколів розбіжностей не розглядає. А якщо ми наполягаємо, то він вважатиме, що договір не укладений. А, отже, є підстава не подавати газ нашому підприємству, - розповідає він. 

І при цьому додає, що КП «Червоноградтеплокомуненерго» надало НАК «Нафтогаз» усі необхідні документи, аби договір був укладений. Але НАК «Нафтогаз», без будь-яких пояснень, їх просто не розглядає. Неофіційне пояснення – не вистачає персоналу для цієї роботи. 

За словами першого заступника міського голови Червонограду Дмитра Балка, заручниками цієї ситуації стали 13 тисяч абонентів, які споживають тепло, є 18 садочків, 15 шкіл та три лікарні. 

- Якщо взимку не подати опалення в садочки та школи, то це буде кримінальна відповідальність, - нагадує він.  

Проректор з адміністративно-господарської роботи Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка Андрій Мельникович також нещодавно зіштовхнувся з небажанням чиновників з НАК «Нафтогазу» укласти договори. Хоча академія співпрацює з цією організацією з 2012 року. 

- Ми підписували договір раз на рік. Сумлінно раз в місяць робили звірки та оплачували рахунки. Боргів ми ніколи не мали. Аж раптом у серпні нам газ відімкнули. Замість того, аби укласти з нами договір, нам присилали різні зауваження. Ми тоді не дуже зважали на це. Тому що котельня в нас нова, модернізована, зауваження не мали підстав. Та й в серпні ще студентів у гуртожитках не було, - говорить він. 

Але розпочався навчальний рік. У гуртожитках замешкало 400 студентів. Серед них немало іноземців. Та через відімкнення газу в гуртожитку немає гарячої води, і студенти, навіть, помитися не мають як. Тепер НАК «Нафтогаз» вимагає підписувати новий договір кожні 17 днів,- скаржиться Андрій Мельникович. 

- Ми таки уклали з ними договір на десять днів. І у вересні ці десять днів у гуртожитках була гаряча вода. Потім НАК «Нафтогаз» договорів укладати не захотів, - згадує Андрій Мельникович.

Керівництво Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка скликало ЗМІ і розповіло про абсурдну ситуацію. Того ж дня постачання газу до котельні було відновлено. Хоча договору немає дотепер. Більше того, є загроза, що 1 листопада газ знову вимкнуть. І студенти-музиканти, які мешкають у гуртожитку, залишаться без гарячої води та опалення. 

- А в наступному опалювальному сезоні ситуація буде ще більш загрозливою. Тому що згідно з «Кодексом газотранспортних систем», НАК «Нафтогаз» з 1 грудня матиме право вимагати відімкнення від газопостачання споживача в будь-який період, незважаючи на температуру повітря на вулиці, - каже голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович.

За його словами, газорозподільні організації просили НКРЕКП забрати у НАК «Нафтогаз» таке право. Проте їхні звернення відхилили. 

- Я прогнозую, що через такі дії НАК «Нафтогаз України» ми будемо мати великі проблеми під час опалювального періоду. Хоча він не має права не надати газу теплопостачальним організаціям. Адже він є постачальником останньої надії. У рішенні Верховного суду України вказано, що видавати ліміти – це є обов’язок НАК «Нафтогаз», а не його право, - зацитував рішення Верховного суду України від 22 червня 2018 року Юрій Войсович. 

Найбільше його обурює те, що НАК «Нафтогаз» ховається за спинами обласних газорозподільних компаній, виставляючи винними саме їх.

- Наше підприємство не збирає кошти за газ. Ми тільки забезпечуємо його подання. І за свої послуги отримуємо 71 копійку за кожен кубометр, - нагадує він.

Змінити ситуацію може НКРЕКП, тому що саме вона була ініціатором змін до «Кодексу газотранспортних систем». І саме вона є відповідальною за врегулювання ситуації на газовому ринку. А голова уряду для НАК «Нафтогазу» - не указ.

- Минулого року Володимир Гройсман дав вказівку розпочати опалювальний сезон. А НАК «Нафтогаз» того ж дня заблокував надання будь-яких лімітів на газ теплопостачальним організаціям, - згадує  голова правління ПАТ «Львівгаз» .

Так само керівництво НАК «Нафтогаз» не виконує рішень суду. Перший заступник міського голови Червонограда Дмитро Балко каже, що напередодні опалювального сезону місто мусить звертатися з позовами до суду щодо забезпечення постачання газу на комунальне підприємство міста. І тільки у такий спосіб торік удалося розпочати в Червонограді опалювальний сезон. 

- Минулого року ціла низка теплопостачальних організацій Львівської області звернулася з такими позовам до суду. Всі судові інстанції завершилися однаковими рішеннями: НАК «Нафтогаз» не має права не узгоджувати лімітів, ПАT «Львівгаз» не має права припиняти подання газу. Деякі з тих судових спорів дійшли до Верховного суду. Ми відновили подання газу. НАК «Нафтогаз» проігнорував усі рішення судів та нарахував нам штрафні санкції, - розповідає Юрій Войсович.

За його словами, облгази в судах доводять, що ці штрафи є незаконними і намагаються правовими шляхами змусити НАК «Нафтогаз» відмовитися від своїх незаконних штрафних санкцій. Але якщо НАК «Нафтогаз України» ігнорує рішення Верховного суду України, то очікувати, що будуть виконані рішення інших судів, марно. 

Для звичайних мешканців такі методи роботи НАК «Нафтогазу» загрожують зупиненням опалювального процесу будь-якої мить, навіть в найбільші морози, і без будь-яких пояснень. 

DailyLviv.com

Відновлюється електропостачання споживачів у Києві

У Софії вшанували пам’ять болгарина, який загинув на війні за Україну

Укренерго наказало запровадити графіки відключень 29 грудня

Кулемети, гармати, ракети, засоби РЕБ. Польща добудовує нову систему ППО на східному кордоні

Андрій Потопа. Львів попрощається з бійцем штурмового батальйону OPFOR

Хода Звіздарів у Львові зібрала понад дві тисячі учасників (фото, відео)

Голова ЦВК назвав 10 проблем для організації виборів

Помер головний звіздар України

Чому у Вірменському катедральному соборі Львова освятили гранати

Хурделиця в понеділок у Львові

Без світла. Збільшилася кількість населених пунктів на Львівщині, які не мають енергопостачання

Педагогам і науковцям підвищать зарплату на 30% з 1 січня 2026 року

Експерти про зустрічі у Флориді. Човникова дипломатія - безглузда

У 2026 році разом з мінімальною зарплатою збільшиться також ЄСВ

Померла зірка французького кінематографу

Про пожежу в колишньому кінотеатрі «Дзвін» у Львові

Після спаду по Різдві знову зріс пасажиропотік на кордоні з Польщею

О 20.00 за київським часом Трамп прийме Зеленського у своєму маєтку на Флориді. Москва «не хоче миру»

Олег Вільшинський. Львівщині прощається з 31-річним Захисником

Вночі Росія атакувала об’єкти енергетичної інфраструктури у кількох регіонах України

У ДТП в Польщі спалахнув автомобіль, ймовірно, з п'ятьма українцями. Усі загинули

Погода на Львівщині в неділю. Прогнозована і фактична

Вітер знеструмив на Львівщині 72 населені пункти

Вночі 18 російських БпЛА влучили на 9 локаціях

Путін і Гєрасімов заявили, що рф силою захопить Донбас, Запоріжжя і Херсонщину

В Одесі вибухи

НАБУ заявило про підозру щонайменше трьом народним депутатам

Графіки відключень 28 грудня. У Києві та області - аварійні вимкнення

Перед Новим роком на кордоні черги на виїзд з України

З 1 січня посадові оклади соціальних працівників зростуть майже в 2,5 раза

Рідні загиблих забракували зразки памʼятників, які пропонує для Меморіального комплексу ЛМР

Росія атакувала газову інфраструктуру та ТЕЦ Нафтогазу

Попередження про стихійні метеорологічні явища на Львівщині

Знешкоджено 503 повітряні цілі з 559, які запустив на Україну ворог

Штраф від 1020 до 1700 гривень або евакуація автомобіля на штрафмайданчик

Два аеропорти у Польщі призупиняли польоти літаків

Вертепники у Львові пробігли 5 км і зібрали майже 200 тисяч грн для захисників України

Загиблі, десятки постраждалих і масштабні руйнування у Києві й на Київщині

Всі новини на Focus.ua: стрічка, де видно головне за день

Групі нардепів платили за голосування у Верховній Раді