Найпопулярніші туристичні локації на Львівщині заробили цьогоріч 33 млн грн. За що платять відпочивальники

19:23 12 серпня 2025 р.


Фото: DailyLviv.com

Найбільші надходження забезпечили Львівська, Трускавецька, Східницька, Моршинська та Славська громади.

Про це інформує пресслужба ЛОВА, пише DailyLviv.com.

У липні область зібрала рекордні 6,6 млн грн туристичного збору та зафіксувала зростання відвідуваності найпопулярніших локацій. 

Сьогодні, 12 серпня, у Львівській ОВА відбувся брифінг, під час якого підсумували липневі показники туристичної галузі та презентували плани на найближчі тижні.

За результатами першого півріччя 2025 року Львівщина серед лідерів в Україні за сумою надходжень від туристичного збору та за кількістю платників. У липні туристичний збір склав 6,6 млн грн, а загалом з початку року — 33,2 млн грн, що на 7 млн грн більше, ніж за аналогічний період торік. Найбільші надходження забезпечили Львівська, Трускавецька, Східницька, Моршинська та Славська громади.

У липні зросла відвідуваність популярних туристичних локацій регіону. Абсолютним лідером став Національний природний парк «Сколівські Бескиди», який відвідали понад 72 тис. осіб. Площа парку становить понад 35 тис. гектарів, і він охоплює частину території Стрийського та Дрогобицького районів. Парк поєднує унікальні ландшафти, різноманіття флори й фауни, а також численні культурні пам’ятки. На його території розташовані: одні з наймальовничіших карпатських маршрутів; водоспад Кам’янка, озеро Журавлине («Мертве озеро»), гора Парашка; еколого-пізнавальні стежки, туристичні притулки та оглядові майданчики. 

«Наше бачення галузі таке: туризм має бути живим і комунікувати. Дуже добре, коли маршрути й окремі локації збагачуються новими подіями. Уже за два тижні відбудеться традиційний захід у Сколівських Бескидах. Ми максимально підтримуємо такі проєкти та місця сили. І дуже цінно, коли відвідувачами стають наші захисники та їхні родини — адже такі зустрічі заряджають позитивною енергією, дають емоцію й настрій, що має сильний ефект», — зазначив директор департаменту спорту, молоді та туризму Львівської ОВА Роман Хім’як.

За словами заступника директора НПП «Сколівські Бескиди» Василь Бандерич у липні надали туристичних послуг на 957 тисяч гривень. 

«Найпопулярнішими стали піші походи, а зручність відвідувачам забезпечили як готівкові розрахунки, так і безготівкові через QR-коди. Ми збільшили кількість екскурсій, адаптували маршрути для безбар’єрного доступу, активно популяризуємо туристичну мережу в соцмережах і дбаємо про належний стан туристичних шляхів», – додав Василь Бандерич.

До переліку найпопулярніших місць також увійшли заповідник «Тустань», музей «Дрогобиччина», Дрогобицька ратуша та ведмежий притулок «Домажир».

DailyLviv.com

10 грудня на Львівщині світло вимикатимуть упродовж 10 годин. Графік

Обсяг знеструмлень у Києві не перевищує 50% споживачів

У львівській шкільній вікторині перемогла Школа вільних та небайдужих

Трьом нападникам на артистів ансамблю «Гуцулія» на Львівщині обрано запобіжні заходи

Безперебійне електропостачання для всіх споживачів Львівщини

Водний бартер. Львів бере воду, а за це замінює труби

Що сказав Трамп про Обаму, Байдена і Зеленського в контексті війни

Трамп хоче виборів в Україні навіть під час воєнного стану

Ситуація в енергосистемі погіршилася

Дмитро Митюк, Іван Білоус, Валентин Мідзян. Церемонія прощання на площі Ринок

Учетверте Львівобленерго оновило графік відключень на 9 грудня

У Тернополі розпочали демонтувати будинок, у який влучила російська ракета

Львівщина — серед лідерів України за темпами зростання доходів бюджету

Європа має бути готовою забезпечити перемир’я в Україні

Росіяни атакували об’єкти Нафтогазу

Середа на Львівщині буде теплою, часом трохи дощитиме

Сили спецоперацій знищили склади окупантів на Донеччині та Луганщині

Відключення світла стануть коротшими. Уряд працює над рішенням

Львівобленерго знову змінило графік відключень на 9 грудня

На Україну насувається циклон. Захід України накриють дощі

Львівобленерго додало світла споживачам. Новий графік 9 грудня

Суд обрав запобіжний захід одному зі зловмисників, який побив артистів народного ансамблю

Українці вдарили по газовому терміналу у російському порту «Темрюк»

Петро Годило, Олег Янковський, Іван Куриляк, Степан Мельницький, Петро Топорін, Володимир Мозіль. Прощання

Укренерго запровадило аварійні відключення світла

Безугла оголосила страйк у Раді доки не звільнять Сирського

Як змінили 9 грудня графік вимкнення світла на Львівщині

Польща змінює правила. Святвечір стане вихідним, а грудневі неділі - торговими

Перше дипломатичне представництво України відкрили у Ряшеві

Виявлено ще двох загиблих людей внаслідок російської атаки на Тернопіль

У Зимній Воді покажуть крісло, яке змінило світ. Його можна побачити лише в трьох світових музеях

Львівщина б'є рекорди за надходженнями туристичного збору. Найпопулярніші локації

Вимкнення світла на Львівщині 9 грудня. Оптимістичний графік від Львівобленерго

На трасі у Львівській області, де щоденно рухаються тисячі автомобілів, обмежать рух для випробування мосту

П'яте коригування графіка вимкнення світла на Львівщині 8 грудня

Львівобленерго вчетверте 8 грудня ввечері оновило графік

Петро Топорін. Львів прощається зі Захисником

Світла стає більше. Оновлення графіка 8 грудня

Львівобленерго ввечері 8 грудня додало світла окремим підгрупам споживачів

Від 8 до 16 години не матимуть електроенергії впродовж доби 9 грудня всі споживачі