17:54 28 серпня 2023 р.
Крім стимулювання клієнтів придбати певну продукцію, промокоди також виконують й інші завдання.
Результати численних соціологічних досліджень, які стосуються вивчення пріоритетів та уподобань споживачів, свідчать, що на їх формування впливають об’єктивні та суб’єктивні фактори. Одним з важливих чинників змін у споживчій поведінці українців стали промокоди, акції та бонуси. Ці маркетингові інструменти сприяють підвищенню продажів товарів та послуг та розширенню клієнтської бази. Крім стимулювання клієнтів придбати певну продукцію, вони також виконують й інші завдання.
Про те, як знижкові пропозиції впливають на поведінку покупців, розповіли працівники сайту-агрегатора промокодів Deshevshe.
Чому знижки стають все більш популярні
Попит на промокоди упродовж останніх 6 місяців зріс майже на 30%. Основна причина в необхідності економно витрачати кошти, не відмовляючи собі в задоволенні придбати потрібну річ, розважитися чи поїхати у відпустку. За даними аналітиків споживчого ринку, понад 80% споживачів змушені були переглянути свої купівельні звички. У зв’язку з тим, що економічна ситуація в країні залишається складною, два покупці з трьох при оформленні замовлення активують купон на знижку.
Покупців приваблює насамперед розмір знижки. Наприклад, промокод Будинок іграшок дає можливість купити пазли, ляльки, машинки чи конструктори на 25-40% дешевше.
На збільшення кількості тих споживачів, що користуються знижковими кодами, впливає й такий чинник, як розширення пропозицій. Заощадити з промокодом можна не лише на придбанні одягу, побутової техніки чи косметики. Усе частіше українці застосовують знижкові коди при оформленні страхового поліса чи мікропозики, оплати освітніх курсів чи бронювання квитків для поїздки автобусом та поїздом.
Як промокоди та акції стимулюють продажі
Загалом, пропозиція придбати товар чи послугу дешевше збільшує показник продажів у середньому на 25%. Під час сезонних чи передсвяткових розпродажів кількість замовлень зростає більш ніж на 50%.
Така ситуація пов’язана з кількома факторами:
- нові клієнти, дізнавшись про знижку в певному магазині чи агенції, приймають рішення зробити замовлення, бо, поки вони будуть шукати інші варіанти, акційний товар може закінчитися;
- постійні покупці, маючи знижку, наважуються придбати річ чи послугу, про які вони давно мріяли;
- частина споживачів постійно моніторить акційні пропозиції чи отримує їх на свою електронну пошту і, дізнавшись про бонус, замовляє товар;
Промокоди зазвичай мають обмежений термін дії. Не бажаючи втрачати вигідну ціну, споживачі поспішають замовити потрібну, але не необхідну продукцію.
Яку ще роль виконують промокоди
Стимулювання продажів завдяки зниженим цінам — основне завдання промокодів. Але продавці та надавачі послуг з їх допомогою реалізовують й інші цілі, зокрема такі:
- привертають увагу до нових продуктів чи брендів;
- підтримують високий трафік;
- знижують обсяг відмов, стимулюють завершити замовлення;
- розпродують залишки колекцій чи неактуальні позиції;
- підвищують рівень довіри до продавця.
Отже, промокоди — це маркетинговий інструмент, який вигідний і продавцям товарів та послуг, і споживачам. Тому аналітики вважають, що кількість використовуваних промокодів у найближчому майбутньому продовжить збільшуватися.