19:36 17 лютого 2024 р.
Фермери пропускають п’ять вантажівок на годину на місцевий термінал у Корчовій, а в Медиці — одну вантажівку на годину. Вони запевняють, що це не стосується перевезень військової та гуманітарної допомоги.
Про це повідомило Польське радіо, пише DailyLviv.com. Аграрний протест поблизу підкарпатських прикордонних переходів з Україною посилюється. Від п’ятниці, 16 лютого, протестувальники є не лише в Медиці, а й у Корчовій. Фермери пропускають п’ять вантажівок на годину на місцевий термінал у Корчовій, а в Медиці — одну вантажівку на годину. Вони запевняють, що це не стосується перевезень військової та гуманітарної допомоги.
Роман Кондрув з організації Podkarpacka Oszukana Wieś сказав Радіо Ряшів, що у вівторок, 20 лютого, протести посиляться по всій країні. Він додав, що не бачить бажання уряду співпрацювати. Кондрув підкреслив, що тих, хто протестує на кордоні, підтримують фермери з усієї Польщі.
«Приїжджають з Нового Cонча, з Малопольщі, Свєнтокшиського, також зі Щеціна обіцяли приїхати. А у вівторок буде цілковито закрито кордон для фур. Ми будемо координувати наші дії в цій складній ситуації по всій країні. Проти імпорту зі Сходу всіх цих продуктів. А також через те, що уряд з нами не йде на зв’язок і не хоче з нами співпрацювати», — говорить Роман Кондрув.
Нагадаємо, ще у травні минулого року тодішній міністр сільського господарства Польщі Роберт Телюс говорив про те, що «багато російського зерна — прямо чи опосередковано через інші країни — потрапляє до Європи, в тому числі до Польщі».
Робер Телюс заявляв, що на нього, а також на інші продовольчі товари з Росії ембарго немає. Це зерно ще «дешевше, ніж українське, до того ж, немає певності, чи це російське зерно, чи українське, крадене з окупованих територій. Є підозра, що Росія торгує не своїм зерном», — сказав Телюс, як повідомляло Польське Радіо 24.
Про це ж саме говорив у серпні минулого року і колишній міністр агропромисловості Польщі Ян Кшиштоф Ардановський. Він зазначив, що зерно з Росії все ще надходить до Польщі, оскільки Брюссель не погоджується на заборону імпорту.