Пожежа і рівень радіації навколо Чорнобильської АЕС у межах норми, - ДСНС

22:19 29 квітня 2015 р.

Українські урядовці наполягають, що лісову пожежу в Чорнобильській зоні відчуження локалізовано і що радіаційний фон унаслідок лиха не виріс.

У вівторок вогонь швидко поширився й охопив площу близько 200 га. Державна служба з надзвичайних ситуацій повідомила, що в ніч на середу пожежу зупинили і відкритого вогню немає. Осередків відкритого вогню "практично не залишилось", каже виконувач обов'язків голови ДСНС Зорян Шкіряк.

"Є окремі перекидання на маленькі частини молодих дерев, але вони незначні і пов'язані з поривами вітру. Крім того, на території продовжується тління трави і згорілих дерев", - повідомляє прес-служба міністерства внутрішніх справ.

У ДСНС також запевнила, що радіаційний фон на Київщині та Чернігівщині в межах норми. Однак на урядовому засіданні в середу прем'єр Арсеній Яценюк доручив Держслужбі з надзвичайних ситуацій публічно заміряти радіаційний фон. "Щоб ще раз підтвердити те, що ситуація повністю контролюється ... і жодної загрози для життя громадян, навіть тих, які працюють безпосередньо в зоні для погашення пожежі, немає", - сказав Арсеній Яценюк.

Прем'єр також попросив надати йому кадри відеозйомки з вертольота, який облетить район лиха.

Сьогодні ж в. о. мера Славутича, де живуть переселенці з Чорнобиля та персонал, який обслуговує АЕС, заявив, що радіаційний фон через лісову пожежу поблизу Чорнобиля не збільшився. За словами Юрія Фомічева, у місті немає жодної паніки, а ситуація з пожежею - під контролем.

Він також зазначив, що пожежі в поліському регіоні "трапляються щороку". "Ці пожежі виникли або самостійно..., або це людський фактор, коли кидають недопалки на дорозі і горить траса... Під час розмови з технічним директором Чорнобильської АЕС мене запевнили, що ситуація абсолютно під контролем", - додав він.

Лісова пожежа за 20 кілометрів від ЧАЕС, в районі сіл Буряківка, Рудня-Іллінецька, Глинка, Лубянка Іванківського району, розпочалась у вівторок опівдні. Цю пожежу називають найбільшою в районі Чорнобиля від 1992 року. На місці працюють рятувальники із Києва, Київської та Житомирської областей, повідомила ВВС Україна речник Державної служби з надзвичайних ситуацій Вікторія Рубан. До гасіння залучили 51 одиницю техніки та 305 людей.

DW