На думку експертів, наступного року конфлікт на Сході не матиме настільки визначальний вплив на політичне життя, як цього.
Дається взнаки п’ятимісячне умовне затишшя, під час якого на Донбасі спала інтенсивність боїв та зменшилась кількість загиблих. Але повного виконання мінських угод та реінтеграції Донбасу у склад України не буде.
"Росії вигідно тримати ситуацію у підвішеному стані, оскільки її ключова мета – вплив на Україну через дестабілізацію. Україна чітко заявила, що Донбас потрібен їй лише повністю контрольованим, включно з кордоном, на що Росія навряд чи піде", - заявив ВВС Україна заступник директора Національного інституту стратегічних Василь Яблонський. Росія і далі заперечує свою участь у конфлікті на сході України, але Владімір Путін визнав, що на Донбасі є люди, "які займаються там вирішенням окремих питань у військовій сфері".
Минулого Нового року протистояння на сході трохи затихло, але вже на початку січня був наступ бойовиків на Донецький аеропорт, а потім - масований штурм Дебальцевого. І українські, і російські представники вже заявили, що мінський процес триватиме і наступного року, хоча прогресу на перемовинах контактної групи досі немає.
"Конфлікт на Донбасі наступного року лишатиметься у нинішньому напівзамороженому вигляді", - вважає політолог і керівник Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.
Його колега, керівник Центру прикладних політичних досліджень Володимир Фесенко допускає провокації, проте без масштабного наступу. Ситуацію, за його словами, може погіршити проведення бойовиками виборів без погодження з Києвом, які сепаратисти обіцяли на весну.