15 грудня Україна чекає на висновок Єврокомісії для Ради міністрів закордонних справ ЄС щодо рекомендацій виключити Україну з переліку тих країн, які потребують візи для короткотермінового перебування в країнах Шенгенської зони.
Ми прийняли законодавчий пакет, що дуже важливо було, але є також ще пакет і вимоги – це імплементація. Тобто Захід і ЄС будуть дивитися, наскільки Україна зможе виконати ті закони, які були ухвалені. Це закон, наприклад, і про спецконфіскацію, і НАБУ, щоб воно нарешті запрацювало, так само, як і Агенція з попередження корупції, Державне бюро розслідувань. Всі ці інституції. Так само ці інституції стосуються і судової реформи, забезпечення прозорості і зокрема одного веб-порталу, де будуть декларації всіх чиновників. Тому що ухвалити закони – це буде одне, але, якщо вони будуть на папері, не втілені в життя, то, очевидно, в ЄС будуть суттєві зауваження.
Тому 15 грудня ми чекаємо на висновок, коли Єврокомісія оприлюднить цей висновок Раді міністрів закордонних справ ЄС, і тоді вже на основі цього, чи будуть там рекомендації виключити Україну з переліку тих країн, які потребують візи для короткотермінового перебування в країнах шенгенської зони.
Але я хочу сказати, що, не зважаючи на те, яким буде рішення, євроінтеграція і закони ті насамперед були потрібні нам для того, щоб ми всередині пришвидшили процес особливо формування органів правоохоронної системи, прокуратури. Бо це ті вимоги, яких чекає суспільство.