Більша частина комунальних газет - це небіжчики, які ліпше би не існували. Основне питання в тому, чи зацікавлена влада, щоб існували об’єктивні і якісні комунальні ЗМІ? Звісно, що не зацікавлена.
Говорячи про комунальні ЗМІ і ЗМІ загалом, потрібно ставити питання так: «Чи виконують комунальні ЗМІ свою функцію?». Є сильні комунальні регіональні газети, яким регіональний читач довіряє більше, ніж державним чи обласним. Що стосується газети «Львівщина», то рівень справді нижче плінтуса, її розкладають депутатам обласної ради і навіть вони її не беруть, хоча це їхнє видання.
Роздержавлення комунальних ЗМІ – це ліквідація цих ЗМІ, давайте називати речі своїми іменами. Виживе той хто отримає спонсора. А хто у нас зараз можу бути спонсором? Олігархи місцеві або олігархи крупні, які зацікавлені в тому, щоб мати свій ЗМІ або інші суб’єкти, які накрали на неблаговидних речах. Роздержавлення не продумане, не обговорене і не проаналізоване і в результаті газета зникне, колектив буде позбавлений роботи, а приміщення перейде до рук якогось депутата чи олігарха.
Формат комунальних ЗМІ може бути успішним і якісним. Так, більша частина комунальних газет - це небіжчики, які б краще не існували, але є і хороші якісні видання. Основне питання в тому, чи зацікавлена влада, щоб існували об’єктивні і якісні комунальні ЗМІ? Звісно, що не зацікавлена. Яскравим прикладом є наша газета «Ратуша», яка об’єктивно критикувала злочинні дії нашого мера та львівських політиків і подивіться скільки разів нас пробували закривати, припиняли надходження коштів, робили різні пропозиції, тільки, щоб ми перестали про них писати. Якщо нас хтось серйозно притисне, то ніхто нам не допоможе, і громада не повстане та не підтримає. Зараз також маємо проблему, коли читач не сильно зацікавлений в якісній пресі, нікому нецікаве «Дзеркало тижня», нікому нецікаво самостійно думати і аналізувати. А багато журналістів ще й підливають олії у цей вогонь своїм непрофесіоналізмом, продукуючи матеріали за принципом «піпл схаває». І, найстрашніше те, що піпл хаває.
Я як громадянин був би зацікавлений у комунальному телебаченні, якщо воно підніматиме цікаві і важливі соціальні питання. Не можна казати, що винні лише журналісти у невдачі комунальних ЗМІ. Ви надали кошти, то Ви і маєте проконтролювати, щоб вийшов якісний продукт. Перед тим, як давати кошти, треба було конкретно поставити цілі та вимоги і взагалі проаналізувати, для чого ми створюємо такі ЗМІ і в якому форматі вони мали б працювати.
Записав Захар Чорняк.