Рівень газети «Львівщина» - нижче плінтуса

Микола Савєльєв, головний редактор газети «Ратуша».

10:56 12 листопада 2013 р.

  • 0
  • 917

Більша частина комунальних газет - це небіжчики, які ліпше би не існували. Основне питання в тому, чи зацікавлена влада, щоб існували об’єктивні і якісні комунальні ЗМІ? Звісно, що не зацікавлена.

Говорячи про комунальні ЗМІ і ЗМІ загалом, потрібно ставити питання так: «Чи виконують комунальні ЗМІ свою функцію?». Є сильні комунальні регіональні газети, яким регіональний читач довіряє більше, ніж державним чи обласним. Що стосується газети «Львівщина», то рівень справді нижче плінтуса, її розкладають депутатам обласної ради і навіть вони її не беруть, хоча це їхнє видання. 

Роздержавлення комунальних ЗМІ – це ліквідація цих ЗМІ, давайте називати речі своїми іменами. Виживе той хто отримає спонсора. А хто у нас зараз можу бути спонсором? Олігархи місцеві або олігархи крупні, які зацікавлені в тому, щоб мати свій ЗМІ або інші суб’єкти, які накрали на неблаговидних речах. Роздержавлення не продумане, не обговорене і не проаналізоване і в результаті газета зникне, колектив буде позбавлений роботи, а приміщення перейде до рук якогось депутата чи олігарха. 

Формат комунальних ЗМІ може бути успішним і якісним. Так, більша частина комунальних газет - це небіжчики, які б краще не існували, але є і хороші якісні видання. Основне питання в тому, чи зацікавлена влада, щоб існували об’єктивні і якісні комунальні ЗМІ? Звісно, що не зацікавлена. Яскравим прикладом є наша газета «Ратуша», яка об’єктивно критикувала злочинні дії нашого мера та львівських політиків і подивіться скільки разів нас пробували закривати, припиняли надходження коштів, робили різні пропозиції, тільки, щоб ми перестали про них писати. Якщо нас хтось серйозно притисне, то ніхто нам не допоможе, і громада не повстане та не підтримає. Зараз також маємо проблему, коли читач не сильно зацікавлений в якісній пресі, нікому нецікаве «Дзеркало тижня», нікому нецікаво самостійно думати і аналізувати. А багато журналістів ще й підливають олії у цей вогонь своїм непрофесіоналізмом, продукуючи матеріали за принципом «піпл схаває». І, найстрашніше те, що піпл хаває.

Я як громадянин був би зацікавлений у комунальному телебаченні, якщо воно підніматиме цікаві і важливі соціальні питання. Не можна казати, що винні лише журналісти у невдачі комунальних ЗМІ. Ви надали кошти, то Ви і маєте проконтролювати, щоб вийшов якісний продукт. Перед тим, як давати кошти, треба було конкретно поставити цілі та вимоги і взагалі проаналізувати, для чого ми створюємо такі ЗМІ і в якому форматі вони мали б працювати. 

Записав Захар Чорняк.

dailylviv.com

Коментарі(0)

Також В коментарях

17:41 14 серпня 2017 р.

Дивізії українців ідуть на Москву... - Гриценко

Рубрики: Політика

  • 0
  • 1399

10:14 13 серпня 2017 р.

За СРСР ностальгують негідники і падлюки, - Казарін

Рубрики: Політика

  • 1
  • 1354

16:51 28 червня 2017 р.

Парламентарі повторять недоторканну долю суддів, - Порошенко

Рубрики: Політика

  • 0
  • 1416

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу