Рішення Азарова–Бойка - це заколот

Давид Жванія, народний депутат, фракція Партії регіонів.

23:37 23 листопада 2013 р.

Політичний сегмент уряду був монополізований Азаровим ще з моменту його призначення.

Я вважаю, що це – урядовий заколот. Обличчя цього заколоту – це прем’єр-міністр Азаров і віце-прем’єр-міністр Бойко. Це – дві людини, які весь час просували, першочергово, російські принципи. Не йдеться про домовленості, про якусь торгівлю. Це – абсолютно проросійський вектор, який працював в уряді України.

Про віце-прем’єра Бойка не перший рік відомо, що він є проросійським політиком. Він був проросійським міністром енергетики, він був і залишається проросійським віце-прем’єром. Ці дві людини скоїли урядовий заколот. В момент, коли президент перебуває в Австрії і пишається, що парламент проголосував за один з євроінтеграційних законів, давати офіційне повідомлення, що вектор змінюється! Ця заява – безглузда…

Я вважаю, що євроінтеграція не мусить мати провладне чи опозиційне обличчя. Це – загальнонародний рух. Тому я вважаю, що висновки по заявах уряду має зробити президент. Насамперед, це ніж у спину йому.

Я думаю, що він має зробити висновки, і відставка уряду має бути не ініціативою опозиції, а рішенням президента України.

Річ у тому, що уряд – це колегіальний орган, але 90% людей там займаються сегментарними, технічними завданнями. Політичний сегмент уряду був монополізований Азаровим ще з моменту його призначення. У цьому сенсі мене не цікавить уряд. Мене цікавлять ті люди, які вели політику уряду протягом усього цього часу і протягом всього вони ставили палиці в євроінтеграційний процес. Але зараз – це вже просто крапка.

Україна не один рік прагнула бути в Європі. Це не вдалося у 2004-му, не вдалося протягом останніх десяти років. Зараз ми стоїмо на низькому старті, і треба розуміти, що зараз включаються всі існуючі важелі… Я абсолютно не погоджувався з опозицією, коли вони наполягали на вимогах щодо Тимошенко. Їх можна було зняти з порядку денного і, спокійно підписавши Угоду про асоціацію, розбиратися зі своїми питаннями самим.

Голосуванням щодо виборчого законодавства ми показали, що припинили чвари, і увійшли в абсолютно змістовне обговорення технічних питань.

Так само спокійно ми могли пройти шлях і щодо закону про прокуратуру.

Я вважаю, що для Європи розуміння, що ми маємо бути разом, – абсолютно чітке. Якщо щось стоїть цьому на заваді – його треба обходити і йти цим напрямком, всім разом. Тому – у Європи є розуміння, що треба підписувати цю угоду.

Я вважаю, що заява Кокса і Квасневського є передчасною. Питання лікування Тимошенко не може бути завадою щодо підписання угоди.

Якщо закон про прокуратуру – принципове питання, ми можемо зібратися будь-коли. Прийняти цей закон ми можемо навіть у день підписання Угоди про асоціацію.

BBC-Україна