Президент зрікся «конфіскованих» підприємств в ОРДЛО

21:49 14 березня 2017 р.

Петро Порошенко підкреслив, що через провокативні дії Росії відбувається загострення ситуації на Донбасі.

«Наша спільна позиція полягає в тому, щоб повернути під український суверенітет території, які зараз знаходяться під окупацією», - сказав Президент під час зустрічі з Міністром закордонних та європейських справ Люксембургу Жаном Ассельборном. При цьому Петро Порошенко наголосив на важливості дотримання Мінських домовленостей – плану, який передбачає припинення вогню, виведення російських військ та важкої техніки і артилерії, повернення українського контролю над неконтрольованою ділянкою українсько-російського кордону.

«Є, на жаль, інші сценарії, які розробляються не в Україні і не в Європейському Союзі. Вони полягають в тому, щоб відрізати ці території, закрити кордони вздовж лінії зіткнення, подарувати ці території агресору», - зазначив Порошенко.

Президент підкреслив, що через провокативні дії Росії відбувається загострення ситуації на Донбасі. Порошенко нагадав, що РФ визнала фейкові документи так званих «ДНР» та «ЛНР», пізніше відбулося захоплення українських підприємств, які працювали в правовому полі України – сплачували податки, виплачували зарплату в гривнях. «Після захоплення цих підприємств ми не можемо мати жодних торгівельних відносин з цими «конфіскованими» підприємствами. Ми не будемо дозволяти жодної їхньої діяльності. І просимо підтримки цих рішень, в тому числі шляхом посилення санкцій ЄС проти Російської Федерації, яка дозволила це брутальне порушення міжнародного права», - наголосив Петро Порошенко.

Про це повідомило офіційне інтернет-представництво Президента України.

dailylviv.com