США переконані, що криза в Україні має лише дипломатичне вирішення.
Як і агресія Путіна проти України, військова кампанія Росії у Сирії дорого обходиться простим росіянам. Про це у ході слухань Комітету Палати представників США із закордонних справ "Політика США після ескалації ситуації у Сирії з боку Росії" заявила помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд.
"Повітряна кампанія коштує Москві від 2 до 4 мільйонів доларів на день. І це у той час, коли звичайні росіяни відчувають наслідки рецесії, викликані хибним економічним управлінням, низькими цінами на нафту і санкціями, запровадженими через військову кампанію Кремля в Україні", - відзначила у ході слухань Вікторія Нуланд.
Нуланд також наголосила на тому, що США переконані, що криза в Україні має лише дипломатичне вирішення. Про це вона заявила, відповідаючи на коментар конгресмена-республіканця Мо Брукса, який зауважив, що США могли би досягнути послаблення військової присутності Росії у Сирії, якби надали Україні летальне озброєння для силового повернення окупованих територій.
"В Україні діє режим припинення вогню, який загалом тримається з 1-го вересня. Я переконана, що ви не пропонуєте, щоб українці відновили війну для того, щоб затягнути росіян глибше у конфлікт в Україні. Не думаю, що це сприяло би Україні, чи стабільності Європи", - заявила Нуланд.
"Першим кроком, який передбачено Мінськими угодами є припинення вогню, далі - відведення озброєнь, далі - політичний прогрес на Донбасі, і нарешті - повернення територій під юрисдикцію України та закриття кордону з Росією. Зараз ми вперше за 2 роки конфлікту спостерігаємо деяке відведення озброєнь сепаратистів та Росії. Це позитивний розвиток подій ознаки якого ми вже спостерігаємо у Луганську та Донецьку, хоча режим припинення вогню не виконується повністю і протягом останніх місяців ми спостерігали нові атаки", - відзначила Нуланд.
Представник Держдепу наголосила, що для повернення Україною контролю над окупованими територіями необхідно наполягати на тому, щоб Росія та сепаратисти виконували взяті на себе забов'язання по відведенню зброї, проведенню реальних виборів та повернення Україні контролю над кордоном із Росією.
Водночас посадовець погодилась із зауваженням конгресмена Мо Брукса про те, що Мінські угоди на сьогоднішній день не призвели до повернення Україні територій загарбаних Росією та сепаратистами. "Станом на сьогодні під контроль уряду України повернуто нуль територій (які раніше було загарбано Росією та сепаратистами - прим. ГА)", - відповіла Нуланд на уточнююче запитання конгресмена-республіканця Мо Брукса.
Конгресмен Мо Брукс також заявив, що Мінські угоди можна сприймати, як механізм, який дозволяє сепаратистам та Росії консолідувати контроль над окупованими територіями, і при цьому примушує Україну відмовитись від сподівань на повернення силою відібраних земель.