Посол ФРН не знає законів ЄС щодо виборів? - Тимчук

15:37 9 квітня 2017 р.

Керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук запідозрив німецького дипломата у незнанні законодавства ЄС щодо проведення виборів.

Про це Дмитро Тимчук написав сьогодні пост у ФБ: "Посол Німеччини Ернст Райхель повторив свою скандальну заяву про можливість проведення виборів в «ДНР» і «ЛНР» до відновлення Україною контролю над кордоном з РФ. Тобто - під дулами російських автоматів.

Ми, звичайно, можемо ще раз написати щось на шматку Берлінської стіни - теж (в перекладі) з трьох букв, але більш містке, ніж «Ні!». Можемо навіть вдаритися в більш ефектні методи протесту. Але це не скасує Комплекс заходів з виконання Мінських угод, до яких ніби як справедливо апелює посол.

Так, самі по собі Мінські угоди - фільчина грамота: вони підписані Україною з незрозуміло ким, з незрозумілими статусами і повноваженнями, вони не ратифіковані парламентом України і т.д. Але після того, як вони були закріплені Резолюцією Ради безпеки ООН №2202 від 17 лютого 2015 року, відмахнутися від них не так просто.

Тому в цій ситуації треба чинити по-іншому.

А саме: ввічливо заглядаючи в чесні очі посла Ернста Райхеля, умиротвореним тоном поставити йому кілька навідних запитань:

- що думає пан посол про Документ Копенгагенської наради Конференції з людського виміру НБСЄ від 1990 року, який (п.п.6-7) встановлює основні критерії щодо виборів, які сьогодні діють в ЄС?

- що він думає про рекомендації ОБСЄ щодо проведення виборів, вироблених за час існування цієї організації?

Якщо пан Райхель скаже, що він як офіційний представник країни-члена ЄС визнає ці документи, то ситуація спрощується.

Бо, відповідно до критеріїв ЄС і ОБСЄ, для проведення виборів треба виконати низку умов: забезпечити роботу державних органів, які реєструють кандидатів і партії (в нашому випадку - забезпечити в ОРДЛО роботу Мін'юсту України, ЦВК України і виборчих комісій в ОРДЛО), забезпечити безпеку виборів (тобто - роботу правоохоронних органів України - адже в Мінських угодах йде посилання «відповідно до українського законодавства» - на території ОРДЛО), забезпечити рівний доступ до виборів кандидатів від усіх політичних партій (так-так, і «Свободи» з «Правим сектором» теж), а також всіх ЗМІ, і т.д., і т.п.

Тобто, в підсумку, відповідно до критеріїв ЄС і ОБСЄ, для проведення таких бажаних паном Райхель виборів в ОРДЛО, Україна де-факто має взяти ці території під свій контроль. Що навряд чи можливо без виведення російських військ і взяття під контроль кордони з РФ. Не буде ж пан Райхель, справді, стверджувати, що ми повинні виконувати Мінські угоди з грубими порушеннями критеріїв Європи щодо проведення виборів? Як же тоді жадані «демократія, рівний доступ, безпеку і прозорість»???

Якщо ж пан Райхель скаже, що він «бачив у труні в білих тапочках» всю цю писанину від ЄС і ОБСЄ, то тут ми можемо сміливо вручити йому чорний прапор анархіста і банку з фарбою - нехай сам напише щось непристойне на Берлінській стіні. Тому що офіційний представник Німеччини апріорі не може ігнорувати ці документи".

dailylviv.com