Зустріч представників української діаспори із законодавцями США відбулася у середу під час щорічного заходу «Українські дні у Конгресі».
Організатор зустрічей – Український конгресовий комітет Америки – зібрав близько 50 представників українських громад із різних американських штатів, які доносили свої думки та прохання до конгресменів.
Українці – представники політичних та громадських організацій, а також приватні особи, молодь та люди старшого віку – у середу зібрались біля Капітолію, щоб зустрітися із законодавцями США і використати можливість пролобіювати інтереси України в американському Конгресі. Тут, в день «Українського дня» сенатори та конгресмени запевняють представників України у всебічній підтримці.
«Українці зробили свій вибір 23 серпня 1991 року, і українська незалежність із мрії перетворилась у реальність. Після років жертовності і боротьби розгорілась Помаранчева революція, яка змела корупційний уряд. І цього року – перед обличчям російських погроз, залякувань і агресії (вони це знову роблять), люди України знову підтвердили свій вибір. І тепер настала наша черга, Заходу, а особливо Сполучених Штатів – виконати наші зобов`язання», - у своїй промові виголосив сенатор-республіканець Роб Портмен.
Україна має сильного партнера в особі США, запевняє сенатор Портман. Він називає боротьбу українців «нашою боротьбою» і впевнений, що за підтримки США Україна переможе. Водночас позицію російського президента Владіміра Путіна сенатор Портман називає слабкою та невпевненою.
Портман пообіцяв, що у Конгресі закликатиме колег підтримати резолюцію, що дозволяє відправити військову допомогу Україні. Будучи республіканцем, він підтримав рішення президента-демократа Барака Обами щодо введення додаткових санкцій проти Росії.
«Забезпечуючи потреби України – економічні і військові – ми повинні запровадити ще більше санкцій проти Росії. Я так вважаю, бо санкції діють», - зазначив сенатор Портмен.
В унісон із Робом Портманом звучить і сенатор-демократ Кріс Мерфі. Він підтримує євроінтеграційні зусилля українців і закидає Європі слабкість і пасивність в українсько-російському конфлікті: «Сором нашим європейським партнерам, що вони не відреагували [на дії Росії] так швидко і сильно, як це зробили США».
Каролін Мелоні, жінка-конгресмен від Демократичної партії, яка представляє штат Нью-Йорк і недоноразово була помічена одягненою в українську вишиванку, також закликала своїх колег у Конгресі підтримати голосування по відправленню військової допомоги Україну. Вона пообіцяла особисто роздати проукраїнську резолюцію колегам-конгресменам і закличе їх своїм голосом підтримати Україну.
«Дружба між Україною і США глибока та сильна. І не тільки тому, що дуже багато українців живе на території США. Але й через нашу взаємну повагу до своїх зобов`язань, і ми поділяємо однакові фундаментальні цінності. Ви повинні знати, що ваші американські друзі у конгресі зроблять все, щоб ваш голос був почутий», - запевнила конгресмен-демократ Керолін Мелоні.
Українська громада вручила прихильникам України в американському Конгресі нагороди за проукраїнську позицію та за їхні ініціативи щодо розв`язання українсько-російського конфлікту.
Сполучені Штати у середу запровадили чергові санкції проти Росії, зокрема проти провідних російських банків та енергетичних компаній. У санкціях згадуються компанії «Роснєфть», державний банк «Внєшекономбанк», газовидобувна компанія «Новатек», «Газпромбанк».
Між тим у Європі питання санкцій досі розглядають. Голови урядів і держав Євросоюзу доручили Раді закордонних справ ЄС підготувати перший список компаній та осіб, щодо яких будуть запроваджені санкції.
Ярина Матвійчук