На шляху до повноцінного закону про державну українську мову, - Васюник

16:14 16 березня 2017 р.

ВР ухвалила в першому читанні законопроект №5313 (244 голосів «За»), що закріплює гарантії використання української мови в телерадіоефірі України.

Народний депутат Ігор Васюник сьогодні прокоментував мовний законопрект: "Більше державної мови на телебаченні та радіо! Ухвалили в першому читанні законопроект №5313 (244 голосів «За»), що закріплює гарантії використання української мови в телерадіоефірі України.

- для загальнонаціональних телерадіоорганізацій - не менше як 75 % передач та/або фільмів протягом доби повинні бути українською мовою;


- для регіональних та місцевих телеорганізацій - обов’язкове мовлення українською мовою на рівні 50%;


- окремо для програм новин - пропонується не менше 75% українською мовою від тривалості всіх новин протягом доби;


- уточнено правила обчислення частки: фільми та передачі, які не є власним продуктом телерадіоорганізації та виконані не державною мовою, повинні бути субтитровані державною мовою; 


- передача вважається виконаною державною мовою, якщо всі репліки ведучих виконані державною мовою. При цьому допускається використання інших мов без дублювання та озвучення при репортажах з місця подій, коментарях запрошених осіб тощо.

Це перехідний етап. На черзі – ухвалення повноцінного закону про державну українську мову.

Дякую колегам-співавторам законопроекту Микола Княжицький (Mykola Kniazhytsky), Микола Кадикало, Вікторія Сюмар, Олена Кондратюк, Vadym Denysenko та усім колегам за підтримку".

dailylviv.com