Пік кар'єри Валерія Гелетея припав на часи президентства Віктора Ющенка, який у 2007 році призначив його керівником Управління державної охорони.
Кандидатуру нового міністра оборони Валерія Гелетея висунув і особисто представив у Верховній Раді президент Петро Порошенко. Під час свого виступу голова держави заявив, що армії потрібен керівник, який розпочне невідкладні реформи. Після того парламент підтримав кандидатуру 260 голосами, попередньо звільнивши з посади в.о. керівника міноборони Михайла Коваля.
Валерій Гелетей одразу заявив про повернення Криму: "Повірте мені, парад перемоги буде! В українському Севастополі". Однак, перш за все, новому міністрові доведеться давати раду антитерористичній операції на Сході, контролювати витрати на військове спорядження, гроші на яке збирає уся країна, і навести лад із реформуванням армії.
Пік кар'єри Валерія Гелетея припав на часи президентства Віктора Ющенка, який у 2007 році призначив його керівником Управління державної охорони. Це сталося у день захоплення будівлі Генпрокуратури бійцями МВС, якими особисто керував міністр внутрішніх справ в уряді Януковича Василь Цушко.
"Моє призначення дійсно відбулося в особливий момент... О 9-й ранку мене представили, а в 9:30 я вже був біля ГПУ, на барикадах", - сказав пан Гелетей в інтерв'ю газеті "Коммерсант-Украина", пригадуючи той день і намагання Віктора Ющенка змінити керівника ГПУ.
Ще одна гучна історія пов'язує нового міністра оборони із Нестором Шуфричем. Якось журналісти запитали пана Гелетея, з ким з політичних опонентів той хотів би вийти на двобій, і він назвав Нестора Шуфрича. Той сприйняв слова Валерія Гелетея всерйоз, заявивши, що приймає виклик і готовий провести поєдинок у рукавицях для кікбоксингу та кімоно. Інтрига зберігалася до останнього моменту, але у підсумку Валерій Гелетей відмовився від бою, пояснивши, що він жартував. Нестор Шуфрич звинуватив опонента у боягузтві.
З іменем Валерія Гелетея також пов'язані гучні заяви про замахи на відомих політиків, за що на його адресу лунало багато критики. "Один раз я заявляв про підготовку замахів - на Юлію Тимошенко, Давида Жванію і Юрія Луценка. Я хочу вас запитати - як мої слова повинні були підтвердитися?", - пояснював він.
У травні цього року він заявляв, що вбити хотіли кандидатів у президенти Ольгу Богомолець, Михайла Добкіна, Олега Ляшка, Петра Порошенка, Сергія Тігіпка, Юлію Тимошенко, Олега Тягнибока, а також голову Верховної Ради Олександра Турчинова, прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та першого віце-прем'єра Віталія Ярему.
У 2009 році Валерія Гелетея звільнили з посади керівника Держохорони. Сам він пояснив це своєю близькістю із Віктором Балогою, якого також звільнили із посади голови адміністрації президента. 2 березня цього року Олександр Турчинов знову доручив Валерієві Гелетею керувати державною охороною.
Призначення на посаду міністра оборони пов'язують тісними зв'язками із президентом Петром Порошенком.
"На чолі української армії нам потрібна людина, яка вдень і вночі займатиметься роботою, спрямованою на відродження боєздатності Збройних Сил. І саме таку людину я пропоную сьогодні вашій увазі", - сказав він, представляючи свого протеже у парламенті.
Депутати у відповідь наголошують, що саме голова держави нестиме відповідальність за дії керівника армії у часи конфлікту на Донбасі. І хоча більшість кандидатуру Валерія Гелетея підтримала, зауваження до неї мають не лише політичні опоненти, а й колеги з коаліції.
"Чому людина-тілоохоронець, яка навіть академію Генерального штабу не закінчувала, повинна очолювати надважливе міністерство в умовах війни? Чим він командував? Людина ні полком, ні дивізією, ні жодною оперативною одиницею не командувала і далека від міністерства оборони", - сказав ВВС Україна керівник київської "Батьківщини" Андрій Павловський.
"Для нас неприйнятною була будь-яка кандидатура на цю посаду. Очікувалося, що це буде не військовий, а людина, яка сприятиме мирному врегулювання цього питання. Сьогодні призначили військового, до речі - не професійного військового, а представника правоохоронних органів на цю дуже відповідальну посаду", - заявив ВВС Україна депутат Нестор Шуфрич.
"Більше плюсів, ніж мінусів... Багато "свободівців" беруть участь в АТО на східному фронті. Найкраще, найдисциплінованіше, найуспішніше себе проявляє спецпідрозділ "Булат" Управління державної охорони. Відповідно, оскільки Гелетей таким чином себе проявив, і президент для себе ухвалив рішення, що він саме цю кандидатуру запропонує, то фракція "Свободи" вирішила підтримати її", - сказав лідер "Свободи" Олег Тягнибок.
Факти з біографії Гелетея:
1967 - народився у селі Верхній Коропець на Закарпатті
1994 - закінчив Академію внутрішніх справ
2007 - призначений керівником Управління державної охорони; того ж року Віктор Ющенко присвоїв йому звання генерал-майора, згодом - генерал-лейтенанта, а наступного року - генерал-полковника
2009 - звільнений з посади керівника Держохорони
2014 - знову призначений на посаду Олександром Турчиновим