ЄС підпише угоду з Україною

Лінас Лінкявічус, міністр закордонних справ Литви, яка нині головує в ЄС.

15:00 4 жовтня 2013 р.

  • 0
  • 1034

Після підписання угод про асоціацію ми зможемо негайно перейти до їх виконання, не чекаючи ратифікації. Бо ратифікація всіма країнами ЄС - це довгий процес. Ми розраховуємо на те, що тимчасове застосування поширюватиметься на 90 відсотків положень про вільну торгівлю і десь на 70 відсотків положень політичної частини угоди.

Я сподіваюся, що ми зможемо підписати угоду з Україною, хоча ще є невиконані зобов'язання. Часу залишилося мало, але це все ще можливо. З Молдовою і Грузією ми на саміті парафуємо угоди про асоціацію. Ми сподіваємося, що їх буде підписано наступного року - ще до завершення цієї каденції Єврокомісії (термін повноважень нинішнього складу Єврокомісії спливає наступної осені - ред.). Треба віддати належне уряду Молдови за те, що вони роблять. Вони не гаять час, попри те, що в них була урядова криза. Ми сподіваємося, що після підписання угод про асоціацію ми зможемо негайно перейти до їх виконання, не чекаючи ратифікації. Бо ратифікація всіма країнами ЄС - це довгий процес. (...) Ми розраховуємо на те, що тимчасове застосування поширюватиметься на 90 відсотків положень про вільну торгівлю і десь на 70 відсотків положень політичної частини угоди. Це забезпечить незворотність процесу європейської інтеграції.

Українці дуже добре знають, що треба зробити. Це реформа виборчого законодавства, це реформа правоохоронної системи - насамперед необхідно зробити більш незалежною генеральну прокуратуру. А також, звісно, питання вибіркового правосуддя, власне, питання колишньої прем´єр-міністерки. У Євросоюзі, особливо у низці європейських столиць, питання Тимошенко вважають "лакмусовим папірцем", символом верховенства права. Найкращим виходом із ситуації було би звільнити Тимошенко з ув´язнення, дати їй можливість лікуватися. Ми перебуваємо в постійному контакті з цього приводу. Гадаю, це можливо.

ВВС-Україна

Коментарі(0)

Також В коментарях

17:41 14 серпня 2017 р.

Дивізії українців ідуть на Москву... - Гриценко

Рубрики: Політика

  • 0
  • 1399

10:14 13 серпня 2017 р.

За СРСР ностальгують негідники і падлюки, - Казарін

Рубрики: Політика

  • 1
  • 1354

16:51 28 червня 2017 р.

Парламентарі повторять недоторканну долю суддів, - Порошенко

Рубрики: Політика

  • 0
  • 1416

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу