ЄС підпише угоду з Україною

Лінас Лінкявічус, міністр закордонних справ Литви, яка нині головує в ЄС.

15:00 4 жовтня 2013 р.

Після підписання угод про асоціацію ми зможемо негайно перейти до їх виконання, не чекаючи ратифікації. Бо ратифікація всіма країнами ЄС - це довгий процес. Ми розраховуємо на те, що тимчасове застосування поширюватиметься на 90 відсотків положень про вільну торгівлю і десь на 70 відсотків положень політичної частини угоди.

Я сподіваюся, що ми зможемо підписати угоду з Україною, хоча ще є невиконані зобов'язання. Часу залишилося мало, але це все ще можливо. З Молдовою і Грузією ми на саміті парафуємо угоди про асоціацію. Ми сподіваємося, що їх буде підписано наступного року - ще до завершення цієї каденції Єврокомісії (термін повноважень нинішнього складу Єврокомісії спливає наступної осені - ред.). Треба віддати належне уряду Молдови за те, що вони роблять. Вони не гаять час, попри те, що в них була урядова криза. Ми сподіваємося, що після підписання угод про асоціацію ми зможемо негайно перейти до їх виконання, не чекаючи ратифікації. Бо ратифікація всіма країнами ЄС - це довгий процес. (...) Ми розраховуємо на те, що тимчасове застосування поширюватиметься на 90 відсотків положень про вільну торгівлю і десь на 70 відсотків положень політичної частини угоди. Це забезпечить незворотність процесу європейської інтеграції.

Українці дуже добре знають, що треба зробити. Це реформа виборчого законодавства, це реформа правоохоронної системи - насамперед необхідно зробити більш незалежною генеральну прокуратуру. А також, звісно, питання вибіркового правосуддя, власне, питання колишньої прем´єр-міністерки. У Євросоюзі, особливо у низці європейських столиць, питання Тимошенко вважають "лакмусовим папірцем", символом верховенства права. Найкращим виходом із ситуації було би звільнити Тимошенко з ув´язнення, дати їй можливість лікуватися. Ми перебуваємо в постійному контакті з цього приводу. Гадаю, це можливо.

ВВС-Україна