Рівень довіри до правоохоронних органів – найнижчий.

Валентина Теличенко, юрист, правозахисник.

11:11 27 вересня 2013 р.

  • 0
  • 1968

Якщо нижчі працівники подають незаконно гроші своєму начальству, начальство просто зобов’язане таких нижчих працівників, підлеглих таких прикривати, забезпечити їм безвідповідальність за їхні злочинні дії - і так далі.

У міліції реформа повинна початися навіть не з того, що ми змінимо саму структуру, саму систему як таку. Ми можемо її 30 разів міняти, а наслідок буде все рівно мінімальний. Треба змінювати ставлення в міліції до виконання своїх обов’язків, до своєї відповідальності, тоді зміниться ставлення до міліціонерів.

Зараз я дозволяю собі стверджувати, що серед представників міліції є порядні люди, які прийшли туди, тому що вони хотіли боротися проти криміналу, проти негативу. Але, прийшовши в ряди міліції, більшість з них або змінилася у негативний бік, або з нетерпінням чекає пенсії. Тому що і піти не можна, і залишатися не можна. Треба змінювати внутрішній мікроклімат. 

А він зміниться тільки під примусом суспільства. Як тільки стане зрозуміло, що занадто ризикую, зловживаючи своїми службовими обов’язками, як тільки стане зрозуміло, що вседозволеність вже скінчилася, є великі ризики, тоді почнуться зміни в міліції.

Реформа дуже великою мірою, хоч це і банально звучить, залежить від політичної волі. Якщо політична воля, починаючи з самого верху, є такою, що від виборів до виборів термін часу не значний, треба назбирати грошей, а відтак треба підпорядковувати всю вертикаль виконавчої влади, у тому числі правоохоронні органи, найголовнішій меті – збиранням грошей від виборів і до виборів, а потім починаються побори знизу вгору, звичайно, якщо нижчі працівники подають незаконно гроші своєму начальству, начальство просто зобов’язане таких нижчих працівників, підлеглих таких прикривати, забезпечити їм безвідповідальність за їхні злочинні дії і так далі.

Реформа не може початися лише через те, що лише в одній Врадіївці або в іншому місці в Україні населення незадоволене. Незадоволення людей в якомусь населеному пункті – це тимчасове явище. Або це мусить бути вже небезпечно для тих, хто змонтував цю систему корупції, і вони опам’ятаються, або це триватиме, і жодні реформи не працюватимуть.

Сьогодні рівень довіри до правоохоронних органів, у тому числі прокуратури і суду – найнижчий. Що це означає? Це означає, що люди йдуть на вулицю творити самосуд. Ми це бачили у Врадіївці. Ми це бачили у Семиполках Київської області. Ми це бачили у Ніжині. І так далі. І є ще приклади.

Поки що (це добре, що поки що!) ці вибухи населення не є такими, що призвели би до загибелі конкретних людей. Але я не виключаю, що сьогодні автомобілі палять працівникам правоохоронних органів і судової системи, а завтра можуть бути і тяжчі злочини. 

Радіо "Свобода"

Коментарі(0)

Також В коментарях

17:35 14 липня 2017 р.

Злочини мерів не мають "строку давності", - Луценко

Рубрики: Кримінал

  • 0
  • 1365

16:57 28 червня 2017 р.

У Києві розшифрують "Петю", - речник Нацполіції

Рубрики: Кримінал

  • 0
  • 1443

14:32 12 лютого 2017 р.

Топ-корупції потрібен Антикорупційний суд, - НАБУ

Рубрики: Кримінал

  • 0
  • 1106

23:40 5 червня 2016 р.

Звільнять сотні прокурорів, - Теличенко

Рубрики: Кримінал

  • 0
  • 1148

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу