Прес-тур
15 травня 2023 р. 18:25
вул. Городоцька, біля ТЦ «Скриня»
- 0
- 164
Престур відбувається в рамках проєкту Women’s New Horizons (адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у Львівській області), який реалізовує ГО «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки проєкту ООН Жінки в Україні «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні» та фінансує Уряд Швеції у співпраці з Офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
7:45 – збір журналістів, .
8:00 – виїзд у с. Мшанець Стрілківської ОТГ.
Програма прес-туру:
10:15 – с. Мшанець Стрілківської ОТГ.
«Як літній екотабір «Мшанецькі колиби» готується до нового сезону з прийняття дітей-ВПО: минулорічний досвід і цьогорічні особливості».
Відвідини літнього екотабіру «Мшанецькі колиби». Це – соціальне підприємництво місцевої громади УГКЦ. Торік тут організували реабілітаційні табори для дітей-ВПО від 8 до 17 років. Загалом таких таборів було 8. Цього року також планують їхнє проведення. Зараз комплекс готується до зустрічі з дітьми.
Про співпрацю з екотабором розкаже координаторка проєкту Women's New Horizons (адвокаційна підтримка ВПО-жінок у Львівській області), переселенка з Краматорська Людмила Кардаш. Торік у цьому таборі син Людмили працював вихователем.
11:15 – с. Мшанець Стрілківської ОТГ.
«Історія втрат під Києвом і відродження у гірському селі сім’ї переселенки з Гостомеля Оксани Коваленко, мами чотирьох дітей».
Зустріч з Оксаною Коваленко – переселенкою з Гостомеля. Оксана разом з 4-ма дітьми переїхали в Стрілківську громаду, оскільки в своєму місті вони втратили все майно. Чоловік Оксани захищає країну у складі ЗСУ. На новому місці проживання їм допомогли придбати будинок. Зараз жінка самотужки ремонтує його та займається релокацією бізнесу – планує відкрити продуктовий магазин. Оксана Коваленко отримує юридичні консультації з відкриття власної справи від юристки проєкту Women's New Horizons (адвокаційна підтримка ВПО-жінок у Львівській області).
12:15 – Виїзд зі с. Мшанець до Самбора.
«Як маленьке релоковане харківське підприємство відновило виробництво харчових продуктів за 1100 км від дому і витримує конкуренцію місцевих кондитерів».
13:30 – відвідини релокованого підприємства (м. Харків) з виробництва печива “All cookies”.
На підприємстві працює 18 людей, 30% з них – це спеціалісти, які також переїхали з Харкова, решта – місцеві мешканці. Заплановані коротка екскурсія підприємством, інтерв’ю з директоркою, можливість записати коментарі та історії працівників підприємства.
15:00 – обід
16.00 – відвідини ГО «Територія АРТ».
«Як переселенки допомагають переселенкам і переселенцям: реабілітація ВПО, які змушені були евакуйовуватися від війни на захід».
Зустріч з партнерами проєкту, ГО «Територія АРТ», на базі яких в рамках проєкту Women's New Horizons (адвокаційна підтримка ВПО-жінок у Львівській області) організовано психологічну підтримку ВПО.
Групи підтримки та індивідуальні сесії організовує Анастасія Пирогова, переселенка зі Запоріжжя. Крім того, «Територія АРТ» проводить заняття з іноземних мов для дітей та дорослих, з вокалу та музики для дітей, з танців, з ейдетики та організовує різні заходи.
Зустріч з переселенками з Херсона та Запоріжжя, які також співпрацюють з проєктом та надають психологічну підтримку. Світлана Захарченко – практикуюча акредитована психотерапевтка у гештальт-підході. Познякова Олена – практикуюча психотерапевтка методу символ-драми, супервізорка.
17:00 – виїзд до Львова
Координаторка проєкту Women’s New Horizons – Олена Кальбус.
Місцева координаторка у Стрілківській ОТГ – Людмила Кардаш.
Місцева координаторка у Самбірській ОТГ – Анастасія Пирогова.
Для участі в прес-турі зареєструйтесь за посиланням: https://forms.gle/tcw4KprRHud9K9Dj8
Реєстрація відкрита до 18 травня.
Контактна особа: прес-секретарка проєкту Заріна Акопянц, 097 934 55 77 (https://www.facebook.com/zarina.akopyanc )
Довідка про проєкт
Мета проєкту Women’s New Horizons – надати допомогу жінкам-ВПО у сфері задоволення найбільш актуальних потреб та реалізації їхніх прав на участь у прийнятті рішень на місцевому та регіональному рівнях.
У рамках проєкту внутрішньо переміщені жінки (жінки-ВПО) та жінки з громади, що приймає, отримують доступ до необхідної гуманітарної, психосоціальної, інформаційної, правової, економічної та іншої підтримки. А також жінки-ВПО братимуть участь у прийнятті рішень та відстоюванні прав, щоб вони були включені не тільки в гуманітарну допомогу, але й в інші плани та програми в громадах та на національному рівні.
Одним з перших етапів проєкту було дослідження у 9-ти громадах області щодо потреб ВПО. У дослідженні взяли участь близько 400 жінок-ВПО та місцевих мешканок у таких громадах: Великомостівська, Жовківська, Заболотцівська, Стрілківська, Новояворівська, Самбірська, Червоноградська та Сколівська ТГ і місто Львів.