Прес-конференція
22 травня 2024 р. 13:00
Пресклуб, проспект Шевченка, 11, 2-й поверх.
- 0
- 6
22 травня відбудеться перший запуск інформаційного трамваю за одним з регулярних маршрутів, що розкаже реальні історії експлуатації та торгівлі людьми, а також інформуватиме, як вберегти себе та куди звернутися по допомогу. Волонтери, проведуть інформаційну акцію під час запуску трамвая та працюватимуть за маршрутом, інформуючи пасажирів.
Інформаційна кампанія впроваджується Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства юстиції Швеції.
Основна мета кампанії — підвищити обізнаність українців про сучасне рабство та як йому протидіяти.
ФОРМАТ
· Церемонія відкриття (пресконференція): запуск регіональної інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми “ТОБОЮ СКОРИСТАЛИСЯ?”;
· Тур: гості та спікери заходу відвідають брендований трамвай МОМ.
ЧАС: 13:00-14:30
МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: (м. Львів, Пресклуб, проспект Шевченка, 11; далі – тур трамваєм (номер 1118, маршрут №4), орієнтовно від вул. Дорошенка до Площі Митної)
Контактна особа МОМ: Андріана Максим’як, тел.: +380 50 324 49 36, електронна адреса: amaksymiak@iom.int
Докладніше про інформаційну кампанію
Інформаційна кампанія впроваджуватиметься в місцевому громадському транспорті 10 міст України, а також у потязі Інтерсіті. Заплановане зовнішнє брендування тролейбусів, трамваїв, автобусів та потягу Інтерсіті у вигляді історій про найбільш поширені форми експлуатації: трудову експлуатацію, використання у збройному конфлікті, сексуальну експлуатацію, примусове жебрацтво, секс на виживання. Всередині транспорту також будуть розміщені інформаційні матеріали про ознаки торгівлі людьми та контакти Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 та Урядової гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та насильства 15-47, а також посилання на сайт www.stoptrafficking.org.
Довідково
Тільки за 2023 рік Міжнародна організація з міграції (МОМ) в Україні виявила та надала допомогу 374 постраждалим від торгівлі людьми, з яких 23% — внутрішньо переміщені особи. Ще 663 людини постраждали від трудової експлуатації без ознак торгівлі людьми. Щорічно кількість людей, що потрапляють у ситуації експлуатації та торгівлі людьми зростає, а в умовах війни та міграції як всередині країни, так і за її межі, ризики тільки збільшуються.
За даними останнього дослідження МОМ, кожен другий українець (59% опитаних) готовий погодитися хоча б на одну ризиковану пропозицію за кордоном чи в Україні та тим самим наразити себе на небезпеку експлуатації. Серед ризиків, на які готові піти українці – праця без офіційного працевлаштування, у закритих приміщеннях без можливості вільно покинути робоче місце; зберігання паспорта та особистих речей у роботодавця, готовність працювати в обмін на безкоштовне проживання/харчування тощо.
За оцінками МОМ, загальна кількість українців, постраждалих від торгівлі людьми з 1991 року, становить понад 300 000 осіб. І з 2000 року у співпраці з мережею партнерських неурядових організацій МОМ надала реінтеграційну допомогу понад 20 000 постраждалим від торгівлі людьми. Ця підтримка, серед іншого, включає правові консультації та представництво інтересів у суді,медичну допомогу, психологічні консультації, гуманітарну допомогу відповідно до потреб, надання притулку/допомога із облаштуванням житла, навчання для підвищення кваліфікації та грантові програми для постраждалих, які прагнуть започаткувати власний бізнес.