15 березня 2018 р. 09:00
Різні локації
- 0
- 940
15 березня (четвер)
Львів, Яворівський район
Реформування Збройних сил України за стандартами НАТО. Допомога військових інструкторів з країн-членів Альянсу. Прес-тур у Міжнародний центр миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Яворівський полігон)
9.00-10.00 - переїзд від готелю.http://www.staryikrakiv.lviv.ua
м. Львів, вул. Шпитальна, 21 до Яворівського полігону.
10.00 - прибуття групи до в/м “Центральне” МЦМБ;
10.00-10-30 - брифінг про перебіг програми “Об'єднана багатонаціональна тренувальна група - Україна» (JMTG-U) за участі представників іноземних військових контингентів (клуб, музей МЦМБ, навчальні корпуси);
10.30-10.50 - виїзд до відділу контролю й планування підготовки підрозділів (Range Control). Ознайомлення із роботою відділу;
10.50-12.10 - виїзд на навчальні поля (Щирець, Паріпсі, старий Танкодром). Спостереження за ходом підготовки українських підрозділів інструкторами JMTG-U.
12.10-13.15 - виїзд до військового стрільбища. Ознайомлення із перебігом польового вишколу курсантів Національної академії сухопутних військ (ділянка №14 -виконання вправ стрільб з БТР-80, тактичне поле «гора Піщана» - тактична та розвідувальна підготовки);
13.15 -14.30 - переїзд до містечка «Гвардійське». Ознайомлення із новою системою харчування військовослужбовців. Обід;
14.30 - відбуття делегації з МЦМБ.
Інформація про Міжнародний центр миротворчості та безпеки
Міжнародний центр миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (Я́ворівський військовий поліго́н) розташований за 30 км на північний-захід від Львова в Яворівському районі. Військовий полігон посідає площу 36 153 гектари ( 24% від всієї території Яворівського району).
Починаючи з 1995 року на території полігону проходять міжнародні навчання «Щит миру» в рамках програми «Партнерство заради миру», котрі проводяться спільно Україною та НАТО. В 1998 році участь в навчаннях взяли представники 18 держав, а в 2000році — близько 1600 військовослужбовців з 26 країн світу[2].
З 2014 року під час російської збройної агресії проти України, тут активно проходять тренування підрозділи Збройних сил та Національної гвардії України.
Історія. Під час розширення полігону звідси були примусово депортовані мешканці сіл, які були розташовані на цій території, зникло більше, ніж 170 сіл та хуторів, 12 церков та каплиць, 2 костели, 14 кладовищ, сотні культурних та історичних пам'яток. Мешканці були виселені в Південну Бессарабію (сучасний південь Одеської області) та прилеглі території).
У радянські часи будівлі населених пунктів, з яких були депортовані мешканці, зокрема церква Святого Михаїла у селі Вишенька Велика, збудована в 1927 році та освячена за участі митрополита УГКЦ Андрея Шептицького, використовувались як мішені для стрільби.
14.30-15.00 - переїзд до підприємства “Бадер Україна”
15.00-16.00 - “Які інструменти використовує львівська влада для залучення інвестицій в регіон”.
Відвідини “Бадер Україна” - української філії німецької компанії “БАДЕР Гмбх” - одного з провідних світових виробників автомобільної шкіри преміум-сегменту (с. Кожичі, Яворівського району).
Довідка про підприємство
ТзОВ “Бадер Україна” було засноване у 2006 році у м.Городок Львівської області. Підприємство володіє двома виробничими підрозділами у м. Городок та с. Кожичі Яворівського району Львівської області. Основний вид діяльності підприємства - виробництво шкіри та шкіряних виробів, їх переробка, виробництво шкіряних елементів та пошиття шкіряних сидінь для автомобілів АУДІ та БМВ. ТзОВ “Бадер Україна” виробляє товари з шкіри найвищої якості при одночасному зниженні забруднення навколишнього середовища шляхом переробки сировини, з використанням залишкових матеріалів і технологій стічних вод.
3 листопада 2016 року було введено в експлуатацію другий виробничий підрозділ ТзОВ “Бадер Україна”. ТзОВ “Бадер Україна” впродовж 2015-2016 років інвестувало в економіку держави понад 10 млн євро.
Станом на червень 2017 року на підприємстві у м. Городок створено 1580 робочих місць, а у с. Кожичі Яворівського району створено 1863 робочих місця з середньомісячною заробітною платою у розмірі 8000 грн.
У 2017 році реалізовано наступний інвестиційний проект у с. Кожичі Яворівського району Львівської області (поруч із новозбудованим), це спільний проект “Бадер Україна” та компанії «Aunde» (Aunde Group), до складу якої входять марки AUNDE, ISRINGHAUSEN та Fehrer, яка має в своєму складі понад 100 заводів в 27-ти країнах світу. Для провідних автовиробників на її підприємствах виробляється пряжа, технічний текстиль, оббивки для сидінь із текстилю, технічні пружини, сидіння, деталі з пінопластів, інтер'єр, деталі з композиційних матеріалів.
Учасники:
- Андрій Павлунь, директор підприємства ТзОВ “Бадер Україна”;
- Роман Матис, начальник управління інвестиційної політики Львівської облдержадміністрації.
17.00 - прибуття у Львів (Львівський прес-клуб, проспект Шевченка,11, 2-й поверх)
17.00 - 18.00 - Баркемп на тему: “Журналістські стандарти: як медіа не купитися на фейкову соціологію у виборчий період”?
Учасники:
Оксана Міхеєва, професор, завідувачка кафедри соціології Українського католицького університету;
Наталія Зайцева-Чіпак, директор українського центру вивчення громадської думки “Соціоінформ”;
Мар'яна Малачівська, керівник соціологічної агенції "Фама”;
Володимир Подгорнов, керівник громадського фонду «Українська думка».
Питання для обговорення:
Факт-чекінг соціологічних досліджень: який інструмент застосовувати?
Обмін досвідом: як медіа використовують соціологію?
16 березня (п’ятниця)
10.00 -11.30 - Круглий стіл на тему: “Бюджети об’єднаних територіальних громад Львівщини: джерела поповнення і статті витрат. Як вирішують фінансові проблеми ОТГ, у яких є дефіцит бюджету. Що буде з неспроможними громадами? Наслідки адміністративного об’єднання громад на Львівщині”.
Учасники:
- виконавчий директор ЛРВ Асоціації міст України Василь Абаімов;
- консультант з правових питань офісу реформ при РВ АМУ Віталій Корецький;
- консультант з фінансових питань офісу реформ при РВ АМУ, консультант Ярослава Пишник;
- голови ОТГ Львівщини.
Адреса: Львівське регіональне відділення Асоціації міст України. (Львів, вул. Чупринки, 5).
11.30 - 12.00 - переїзд до пекарні і кав’ярні «Кримська перепічка» (Львів, пр. Червоної Калини, 62а, ТЦ «Інтерсіті»)
12.00-13.00 - відвідини підприємства і розмова на тему: “Як переселенці з Криму та сходу України відкривають підприємства у Львові”.
Зустріч з сестрами-переселенками Світланою Лопатіною та Оксаною Новіковою, які приїхали до Львова в березні 2014 року з Сімферополя. У підприємство вклали майже один мільйон гривень.
Оксана Новікова у Криму мала дотичний бізнес: 15 років займалася доставкою сировини у кондитерські. Коли переїхала у Львів, виникла ідея відкрити свою справу. Бізнес-ідею подали на грант у проект «Бізнес-інкубатор для переселенців» від Міжнародного фонду «Відродження» та Клубу ділових людей.
У кав'ярні проводять дитячі та дорослі зустрічі, збираються клуби за інтересами. За горнятком кави гуртуються також переселенці. В приміщенні є невеличка бібліотека. Відвідувачі безкоштовно беруть книги додому, приносять власні. Щосереди відбуваються уроки англійської мови. Їх безкоштовно веде американка, яка раніше жила на півострові Крим.
13.00-14.00 - обід
14.00-14.30 - переїзд до соціального підприємства “Рукомисли”
14.30-15.30 - відвідини соціального підприємства “Рукомисли”, яке заснувала громадська організація “Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи”.
Соціальне підприємство "Рукомисли" допомагає жінкам, які опинились у кризовій життєвій ситуації. Тут їх навчають валянню з шерсті, розпису тканин і роботі по дереву. Після закінчення курсів жінки можуть залишитись працювати в майстерні. Для просування продукції СП "Рукомисли" запустило інтернет-магазин.
ГО “Центр “Жіночі переспективи” є найвпливовішою жіночою ГО Львівщини. Створена 1998 року.
Учасники:
- голова ГО “Західноукраїнський центр “Жіночі перспективи” Любов Максимович;
- працівники СП “Рукомисли”.
Адреса: Львів, вулиця Володимира Великого, 22
Захід відбувається за підтримки програми У-Медіа, яку виконує Інтерньюс Нетворк та фінансує Агентство США з міжнародного розвитку USAID.