Прес-конференція
6 листопада 2023 р. 11:00
.Пресклуб, проспект Шевченка, 11, 2-й поверх.
- 0
- 107
Організатор заходу: благодійний фонд “Hope UA”.
Промовці:
- Леся Підлісецька, дитячий психіатр, психотерапевтка, експертка департаменту охорони здоров'я ЛОВА;
- Наталія Масяк, психотерапевтка за напрямком «Когнітивно-поведінкова терапія», тренерка програми "Діти і війна";
- Анна Ткачик, голова Координаційного центру БФ “Hope UA”;
- Тетяна Крут, заступниця директора департаменту соціального захисту населення ЛОВА.
Довідка від організаторів:
У селищі Журавно відреставрують Палац Скшинських – Чарторийських. Після реконструкції там діятиме Центр соціальної реабілітації дітей, на базі якого функціонуватиме Центр психологічної допомоги дітям війни “Hope for Kids”. Відповідний Меморандум підписали голова ЛОВА Максим Козицький, в.о голови Львівської обласної ради Юрій Холод та співзасновник БФ “HopeUA” Ігор Гринкевич.
Витяг з Меморандуму
1. Цей Меморандум підписано Сторонами з метою створення обласного центру соціальної реабілітації дітей (далі – Центр), а також проведення реставраційно - ремонтних робіт комунального закладу Львівської обласної ради «Журавненський будинок підтриманого проживання психоневрологічного типу» на вул. Зелена, 2 в смт Журавно, Стрийського району Львівської області (далі – Роботи), на базі якого буде створений Центр соціальної реабілітації дітей війни.
Контактна особа: Анна Ткачик, 093 852 64 01.
Історична довідка
Палац Скшинських-Чарторийських у Журавні — пам'ятка архітектури на півдні Жидачівського району на Львівщині. Збудований наприкінці XVIII ст. Адамом Жебровським. Палац мав у плані вигляд підкови зі симетрично розташованими двома крилами. Головний фасад прикрашав портик, а ще був великий балкон з колонами тосканського ордера. На території палацового комплексу був зимовий сад і альтанка, обрамлена чавунною балюстрадою. Навколо палацу було закладено ландшафтний парк. Цей палац згорів у 1904 році й більше вже не відбудовувався. Коли у 1904 році згорів старий палац, власник Журавна Антоній Скшинський збудував за сотню метрів новий палац у стилі неоренесансу з елементами ампіру і сецесії, спроєктований львівським архітектором, професором Владиславом Садловським. Його фасад прикрасила ліпнина: алегорії на військову тематику, маскарони лицарів, гербові картуші тощо. У 1930-х роках палац реставрували його останні власники, подружжя Гелени Скшинської і Казимира Чарторийського, дещо розширивши його. Найгарніший вигляд на палац був з боку великого саду, що й зараз оточує споруду. З цього боку фасад був підкреслений двома ризалітами неоднакової ширини з відкритою терасою між ними.
У палаці збереглися залишки різьблення і ліпнини роботи відомого львівського майстра Пьотра Віталіса Гарасимовича. Парк навколо палацу заклав ще Адам Жебровський. У середині ХІХ столітя парк перекомпонував відомий ландшафтний архітектор того часу Каміл Ямме. На початку XX століття на догоду новому власникові парк знову було видозмінено. У парку чимало екзотичних рослин, серед яких 300-річне тюльпанове дерево, гінкго, стробус. З радянських часів і дотепер на території маєтку діє дитячий протитуберкульозний санаторій. Палац служив одним з його корпусів до пожежі 2004 року. Хоч і мізерні, у ньому збереглися залишки колишнього оздоблення. Споруда перебуває в жалюгідному стані. Кілька років тому нащадки Чарторийських надали чималі кошти на її ремонт, проте розпочаті роботи невдовзі припинилися, і споруда руйнується дедалі більше.
Акредитація за телефоном: 067 67 07 730 або за адресою електронної пошти: pressclub@pressclub.lviv.ua