Прес-конференція
27 листопада 2017 р. 11:00
проспект Шевченка, 11, 2-й поверх, Львівський прес-клуб.
- 0
- 825
Учасники:
• Любов Максимович, голова ГО “Центр “Жіночі перспективи”;
• Марта Чумало, психолог, заступник голови ГО “Центр “Жіночі перспективи”;
• Оксана Санагурська, старша інспекторка з особливих доручень управління зі забезпечення прав людини ГУ Національної поліції України у Львівській області;
• Галина Федькович, адвокатка ГО “Центр “Жіночі перспективи”;
• представник департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації.
Довідка від ГО “Центр “Жіночі перспективи”
Від 25 листопада до 10 грудня міжнародна спільнота організовує кампанію “16 днів протидії ґендерному насильству”.
Понад 1000 організацій з більше як 100 країн світу беруть участь у цій щорічній кампанії, що закликає до припинення всіх форм насильства над жінками. Україна приєдналась до міжнародної кампанії у 2000 році, а вже у 2001-му цю акцію проводили на загальноукраїнському рівні.
За даними ГУ НПУ у Львівській області, з початку 2017 року до листопада було зафіксовано 3 747 звернень з приводу домашнього насильства. Майже 97% звернень були подані жінками. У 80% випадків свідками домашнього насильства є діти, які зазнають значних психологічних травм. Крім того, у понад 60% випадків діти безпосередньо потерпають від побиття та знущань від батька чи інших членів сім’ї.
Упродовж минулого року держава вжила певних кроків до подолання ґендерно зумовленого насильства і задля захисту прав потерпілих.
24 лютого 2016 року затверджено Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека” на період до 2020 року. На виконання цього плану 12 вересня 2016 року ЛОДА затвердила план заходів до 2020 року у Львівській області.
14 лютого 2017 року Комітет з ліквідації дискримінації щодо жінок розглянув восьму періодичну доповідь України та надав рекомендації з поліпшення виконання Україною Конвенції з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок, значна частина яких стосується захисту жінок від насильства.
До 2016 року було розроблено законопроекти, необхідні для приведення законодавства у відповідність до ратифікованої Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція), яка була підписана Україною у 2011 році.
Однак 17 листопада 2016 року Верховна Рада України не проголосувала за ратифікацію Стамбульської конвенції, а прийняття закону про запобігання та протидію домашньому насильству і внесення необхідних змін до інших законів у першому читанні відбулося за умови, що з них буде вилучено термін «ґендер».
За 2017 рік до другого читання було підготовлено лише проект закону про внесення змін до деяких законів, а проект закону про запобігання та протидію домашньому насильству не було доопрацьовано.
Ці та інші питання, пов’язані із проблемами захисту жінок від насильства в Україні, а також основні заходи, які будуть проведені у Львівській області впродовж 25 листопада - 10 грудня 2017 року, будуть обговорені на прес-конференції.