Прес-конференція
16 червня 2016 р. 12:30
проспект Шевченка, 11, 2-й поверх, Львівський прес-клуб
- 0
- 935
Організатор заходу: ЛМГО "Дівочий клуб "ЮНКА".
Учасники:
- Наталія Дульнєва, голова ради ЛМГО "Дівочий клуб "ЮНКА";
- Світлана Марінцова, президент Центру допомоги біженцям “Права людинине мають кордонів”;
- представник ГО “Крим SOS”.
Прес-конференція відбувається в рамках антидискримінаційної кампанії 2Дискримінації – ні!". Метою проекту “Дискримінація обмежує. Протидій”, що його здійснює ЛМГО «Дівочий клуб «Юнка за підтримки МФ «Відродження», є підвищення обізнаності населення у Львівській області про дискримінацію, її прояви та шляхи протидії.
Контактні особи:
- Лілія Гук, тел.: +380972171193,
- Наталія Дульнєва, тел.: +380678092606.
Довідка
20 червня - Міжнародний день біженця. У цей день, починаючи з 2001 року, згадують про 40 мільйонів людей, які через ненависть, війни, політичні конфлікти та інші катастрофи були вимушені залишити свої домівки та втікати світ за очі. 10 мільйонів з них – це біженці, тобто люди, які для свогопорятунку перетнули державні кордони та втекли в інші країни. А інші 30 мільйонів – це внутрішньо переміщені особи або вимушені переселенці. І якщо біженці, бодай, якось захищені міжнародним правом – Конвенцією ООН про статус біженців 1951 року, то вимушені переселенці віддані на поталу долі, тобто політичних ігор власних урядів. Вони найчастіше полишені напризволяще.
В Україні нараховують 1,5 тисячі біженців та 1,5 мільйони вимушених переселенців. Понад половина з них – люди похилого віку, які не можуть працювати. За даними УВКБ ООН в Україні відбувається наймасштабніше переміщення людей в Європі з часів війни на Балканах. Біженці та вимушені переселенці в Україні постійно стають жертвами урядової дискримінації та ненависті з боку різних верств суспільства. Біженцям, особливо з Російської Федерації, несправедливо відмовляють у статусі, а внутрішнім переселенцям – у допомозі, і без волонтерів та неурядових організацій останні просто би не вижили. Через дискримінацію з боку уряду їм відмовлено у праві на рівність перед законом та у соціальному захисті.