8 березня у Львові відбудеться феміністичний марш та інші заходи до Міжнародного дня прав жінок та миру | Новини Львова

8 березня у Львові відбудеться феміністичний марш та інші заходи до Міжнародного дня прав жінок та миру

Прес-конференція

5 березня 2020 р. 11:00

Пресклуб, пр. Т. Шевченка, 11

  • 0
  • 661

Організатор: ГО “Центр “Жіночі перспективи”.

Участь у прес-конференції візьмуть:

    Марта Чумало, заступниця голови ГО “Центр “Жіночі перспективи”,
    Оксана Кісь, докторка історичних наук, директорка науково-дослідного центру «Жінка і суспільство»;
    Йош, менеджерка ГО «Феміністична майстерня», координаторка програми “Феміністична весна”.

Довідка від організаторів

У Львові в Міжнародний день прав жінок та миру вже понад 10 років на вулиці виходять активістки, правозахисниці, жінки та чоловіки, які хочуть продемонструвати свою позицію щодо гідного забезпечення гендерної рівності в Україні і привернути увагу громадськості до дискримінації та насильства щодо жінок.

Незважаючи на суттєві позитивні зміни у законодавстві щодо захисту жінок від домашнього насильства (обмежувальні приписи та криміналізація домашнього насильства, кваліфікація сексуального насильства за відсутністю згоди потерпілої особи), посилюється тенденція повної перефокусації держави з пріоритетів захисту прав жінок і забезпечення гендерної рівності – на «захист сім’ї» та «традиційні сімейні цінності».

У парламенті лунають ініціативи, які суттєво порушують право жінок на повагу до особистого та життя, репродуктивні права жінок та в цілому права людини. Ці порушення суперечать Конституції України та зобов’язанням України за Конвенцією ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок.

Держава активно звітує про виконання зобов’язань за міжнародними конвенціями, що захищають права жінок, водночас в середині країни державна політика підлаштовується під інтереси та переконання окремих груп осіб, порушуючи при цьому права жінок, які складають понад 54% населення України.

Щомісячна виплата допомоги при народженні дитини складає 860 грн, яких може вистачити лише на місячну потребу підгузків для дитини. У Львові все ще немає жодного спеціалізованого притулку для жінок (в тому числі з дітьми), які страждають від домашнього насильства, відсутні соціальні послуги для дітей-свідків домашнього насильства. Натомість ставиться питання про необхідність створення нових державних органів для захисту сім’ї та збільшення народжуваності виключно через заборону абортів.

Під час пресконференції буде озвучено план відзначення 8 березня у Львові.

Вхід на пресконференцію у Пресклубі – за журналістськими посвідченнями і підтвердженою акредитацією.

Акредитація за телефоном: 067-670-77-30 або за адресою електронної пошти: pressclub@pressclub.lviv.ua

DailyLviv.com

Коментарі(0)

До теми

14:00 25 червня 2020 р.

Медіа-кав’ярня «Карантин, домашнє насильство і людська гідність»

Просимо підключитися до конференції завчасно, хвилин за 3-5 до початку, за прямим лінком: https://us02web.zoom.us/j/83671273905?pwd=djhLNm5ab242elhWZWJRcE40cXo1UT09 Для входу зі смартфона: Ідентифікатор конференції: 836 7127 3905 Пароль: 480707

Рубрика: Суспільство

  • 0
  • 1

12:00 10 березня 2020 р.

Офіційне відкриття у Карлівці Донецької області (за 18 кілометрів від лінії фронту) єдиного в Україні міжконфесійного духовного осередку (домівки) для наших захисників - церкви святої Анни, в рамках легендарного волонтерського проекту "Тризуб Дентал". Чому виникла ця ідея і хто її втілив?

Пресклуб, пр. Т. Шевченка, 11

Рубрика: Суспільство

  • 0
  • 615

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ У Львові та Кропивницькому розкритикували законопроєкти «Про медіа» за нечітке визначення статусу журналіста

Рубрика: Політика

Зарплати для комунальників Львова

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу