Законопроект 6240 – шлях до забезпечення виборчих прав переселенців та трудових мігрантів

Дискусія

12 липня 2017 р. 14:00

Прес-клуб, пр. Т. Шевченка, 11, 2 поверх

  • 0
  • 555

У дискусії візьмуть участь:

    Денис Ковриженко, старший радник з юридичних питань IFES Україна;
    Надія Пашкова, старший координатор проекту IFES Україна;
    Ольга Айвазовська, координатор виборчих та парламентських програм Громадянської мережі ОПОРА;
    Тетяна Дурнєва, експерт з виборчого законодавства, виконавчий директор Громадського холдингу «Група впливу»;
    Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі "ОПОРА";
    Роман Кисленко, аналітик Громадського холдингу «Група впливу»;
    Ольга Коцюруба, радниця з юридичних питань Громадянської мережі "ОПОРА".

Станом на 27 червня 2017 року, за даними Мінсоцполітики, в Україні налічується 1 584 859  внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Таким чином, 4% українських виборців, які змушені були покинути власні домівки через зовнішню військову агресію, не мають можливості повноцінно реалізувати свої політичні права.  Через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи вже три роки не можуть голосувати на місцевих виборах та на парламентських виборах в одномандатних округах.

З проблемами реалізації виборчих прав в Україні стикаються не лише ВПО, але й інші категорії громадян, фактичне місце проживання яких не збігається із їхнім зареєстрованим місцем проживання та, відповідно, виборчою адресою.

27 березня 2017 року 24 народні депутати України зареєстрували проект Закону № 6240 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)”.

Цей законопроект передбачає внесення змін до Закону «Про Державний реєстр виборців» та суміжних інших нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення виборчих прав ВПО в Україні у всіх видах виборів. Законопроект також дозволить голосувати громадянам України за їхнім фактичним місцем проживання за рахунок спрощення процедури реєстрації виборців та усунення прив’язки виборчої адреси виборця до реєстрації його місця проживання.

Запрошуємо долучитись до дискусій депутатів, представників  органів місцевого самоврядування, політичних партій, громадських організацій, членів виборчих комісій, працівників відділів державного реєстру виборців та журналістів.

DailyLviv.com

До теми