Гендерно орієнтоване врядування як національний пріоритет. Чому місцеві політики не чутливі до потреб жінок?

Прес-конференція

10 грудня 2021 р. 12:00

Пресклуб, проспект Шевченка, 11, 2-й поверх.

  • 0
  • 21

Організатори заходу: депутатська група "Рівні можливості" у Львівській обласній раді та депутатська група "Рівні можливості" у Львівській міській  раді - у рамках міжнародної акції "16 днів протидії насильству".

Промовиці:

  • Соломія Риботицька, депутатка Львівської обласної ради, голова ДГ "Рівні можливості", 
  • Юлія Хомчин,  співголова ДГ "Рівні можливості";
  • Олена Хотенко, депутатка Рівненської міської ради, голова ДГ "Рівні можливості"
  • Мар'яна Юрик, депутатка Тернопільської міської ради, голова ДГ "Рівні можливості";
  • Ірина Трохим, консультантка зі створення та діяльності депутатських груп УЖФ, заступниця голови ГО Центр "Жіночі перспективи". 

Довідка від організаторів:

Рівність жінок і чоловіків є одним з основних прав усіх громадян та фундаментальною цінністю демократичної держави. Таке право має бути не тільки юридично визнаним, але й ефективно застосовуватися до всіх аспектів життя: політичного, економічного, соціального і культурного.

Постановою Кабінету Міністрів зараз розробляється Державна стратегія забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2030 року. Міністерство соціальної політики України розпочало розроблення плану дій її реалізації на період до 2024 року.

Допомогти органам місцевого самоврядування досягати рівності у громадах покликана Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад. Хартія, підтримана Європейською комісією, закликає місцеві та регіональні органи самоврядування взяти на себе зобов’язання використовувати існуючі повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян.

Підписання Хартії дозволяє органам місцевого самоврядування публічно продемонструвати відданість принципам рівності жінок і чоловіків та зобов’язання реалізовувати їх на території своєї діяльності. Для цього кожний орган-підписант розробляє План дій для досягнення рівності, у якому визначено пріоритети, дії та ресурси для їх реалізації.

Європейську хартію рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад прийняли практично всі міста Європи. В Україні цей рух триває з 2017 року, відповідне рішення схвалили 60 органів місцевого самоврядування.

У Мінрегіоні затвердили Стратегію гендерної рівності на 2021-2023 роки. Згідно з документом планується включення гендерного компоненту до бюджетного процесу, врахування гендерного підходу та підходу, заснованого на правах людини, при розробці стратегічних та програмних документів.

Прийняттю Стратегії гендерної рівності передувала комплексна оцінка спроможності реалізації державної гендерної політики та недискримінації. Результати показали, що досягнення гендерної рівності, на думку працівників та працівниць міністерства, є важливим як для розвитку держави, так і для діяльності Мінрегіону.

На місцевому рівні забезпечення рівності прав і можливостей жінок та чоловіків часто залежить від розуміння важливості питання місцевими депутатами та чиновниками. Які інструменти врахування потреб жінок і чоловіків працюють у Львівській, Тернопільській та Рівненській областях - будемо говорити на прес-конференції.

Вхід у Пресклуб – за журналістськими посвідченнями і підтвердженою акредитацією. Маски – обов’язкові!

Акредитація за телефоном: 067 67 07 730 або за адресою електронної пошти: pressclub@pressclub.lviv.ua.

DailyLviv.com

До теми