"Уроки історії в Тюрмі на Лонцького"

Презентація

13 вересня 2013 р. 17:00

Місце проведення: Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького», вул. С. Бандери, 1 (вхід із вул. Брюллова)

  • 0
  • 1103

 Презентації книг та історичні дискусії:

"Секретний урок"

13 вересня, 17:00 — Володимир В’ятрович представить розсекречену історію України ХХ століття: «Історія з грифом "Секретно". Українське ХХ століття».

Публічна лекція «Історія життя в історії століття. Історія століття в історії життя».

Ця книга — результат чотирирічного дослідження історика Володимира В’ятровича архівних таємниць української історії ХХ століття, що зберігалися в сховищах КҐБ.

Свого часу життя кожного з героїв опинилося під грифом «Секретно» стараннями, здавалося б, нездоланної спецслужби. Сьогодні на основі розсекречених документів розповідає про минуле України 1918—1991 років.

Детальніше — cdvr.org.ua/node/2219.

"Незасвоєний урок"

13 вересня, 19:00 — публічна дискусія «Тінь минулого. Спадщина тоталітаризму сьогодні» з участю Володимира В’ятровича та Євгена Сверстюка.

Ведучий розмови відомий львівський журналіст Роман Шостак.

Як спадщина комуністичного тоталітарного режиму досі випливає на суспільну свідомість? Як вона проявляється в політичній, економічній та культурній сферах? На ці та інші непрості питання спробують відповісти учасники дискусії.

Детальніше — cdvr.org.ua/node/2215.

"Урок «Як розповідати історію»

14 вересня, 13:00 — «Як розповідати історію» — розмова з авторами відомих науково-популярних історичних книг: Володимир В’ятрович («Історія з грифом "Секретно"»), Іван Патриляк («Перемога або смерть»), Олег Стецишин («Ландскнехти Галицької армії»), Ігор Дерев’яний («Сила волі. Євген Коновалець»), Руслан Забілий («УПА. Історія нескорених»).

Модератор — журналіст «Газети по-українськи» Ігор Луб’янов.

Детальніше — cdvr.org.ua/node/2223/.

"Урок сили волі"

14 вересня, 17:00 — презентація першої ілюстрованої біографії «Сила волі. Євген Коновалець», автор — історик Ігор Дерев’яний.

Це історія людини, яка створила найуспішніший український політичний проект минулого століття — ОУН. У книзі — документи та свідчення очевидців, власні спогади, унікальні фотографії.

Детальніше — cdvr.org.ua/node/2221.

"Урок сили ненасильства"

15 вересня, 13:00 — презентація  історії ненасильницького спротиву українців радянському тоталітаризмові — книги відомого суспільно-політичного діяча Івана Геля «Виклик системі: український визвольний рух другої половини XX століття» (упорядник — Ірина Єзерська).

Іван Гель поєднав у праці виклад історичних фактів та рефлексії безпосереднього учасника. Автор наводить безліч невідомих фактів про рух опору та боротьбу з ним репресивної системи, біографії учасників. Детальніше — cdvr.org.ua/node/2216.

"Урок взаємодопомоги"

15 вересня, 15:00 — презентація книги про доброчинців у часи Голодомору «Людяність у нелюдяний час» (упорядники  В. Тиліщак та В. Яременко).

Коли вбивають голодом, ділитися хлібом — подвиг. Книгу присвячено тихим героям, які у 1932—1933 роках допомагали вижити тим, хто голодував. У виданні подано інформацію про понад 140 осіб часів Голодомору, прізвища та імена яких встановлено на основі документальних даних та усних свідчень.

Детальніше — cdvr.org.ua/node/2224.

Проект втілено громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні.

Довідка

«Наш формат історії» є спільним проектом Центру досліджень визвольного руху, мистецької агенції «Наш формат» та львівського видавництва «Часопис».

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:
history@cdvr.org.ua
тел./факс: +380 32 247-45-22, +380 63 628-68-69

До теми