Презентація проекту ГО «Не будь байдужим!» «С.Е.К.С. у школі»

Дискусія

14 вересня 2013 р. 14:00

Місце проведення: Палац мистецтв, вул. Коперника, 17 (студія «ФОРА», цокольний поверх, зал 2)

  • 0
  • 1061

Найскандальніший проект  про українську літературу в середній школі  «С.Е.К.С.» у рамках письменницької дискусії на тему «Сучукрліт у школі: Уроку не буде?»

Чи здатна сучасна українська література вийти зі свого ґетто до українських школярів? Як реагують учні на уроки про непристойний сучукрліт і ким виростуть вони після цього взагалі? Що насправді думають діти про україномовних авторів? Чи хочуть сучасні українські письменники побачити себе в шкільному підручнику з української літератури? Чи спроможні представники красного письменства стати цікавими для підлітків з Борщагівки (Київ) чи Кічкаса (Запоріжжя), а тим більше - з «заповідників чужого»: Криму й Донбасу?  Невже «какіє-то пісатєлі» здатні «завести» покоління айподів і айфонів де-факто, а не в теорії?!

Учасники: Світлана Пиркало, Ірена Карпа, Сашко Ушкалов, Юрко Іздрик, Антон Санченко, вчителі та школярі

Під час дискусії буде презентовано проект «С.Е.К.С. (Сучасне Епатажне Креативне Слово)» - серію уроків про сучасну українську літературу в старших класах українських шкіл, які проводять учасники громадського руху «Не будь байдужим!». З заняттями про сучукрліт студенти-філологи вже побували в київських та вінницьких школах навесні 2007 і 2013 років (залучено 80 загальноосвітніх закладів). Цьогоріч восени такі уроки повинні відбутися в чотирьох обласних центрах України: Сумах, Харкові, Сімферополі та Запоріжжі. На заняттях про сучукрліт волонтери НББ  намагаються похитнути уявлення про українську літературу як суцільні «депресняк» і «патріотичні жалі», продемонструвавши, що українські письменники бувають живі та цікаві.

Довідка про НББ
Всеукраїнський громадський рух «Не будь байдужим!» («НББ») - єдина в Україні громадська організація, яка системно працює задля знищення совковості (а) та шароварщини (б) на рівні окремого українця та цілої держави. За 8 років існування ми зібрали спільноту небайдужих професіоналів, яка під гаслом «Ні - Малоросії! Зробимо країну Україною!» провела близько 150 яскравих акцій. Рух не є політичним, він нікого не рекламує, не був і не буде пов’язаним із жодними політичними силами. Активістами руху є звичайні українці та найвідоміші музиканти, письменники, спортсмени, дизайнери одягу, журналісти. Вони ставлять на меті подолати негативні стереотипи щодо колгоспності української мови, маргінальності української історії та неповноцінності української культури.                                                                            

Коментарі(0)

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Бриндзя замість фети

Рубрика: Економіка

Неформальна приміряльня, 1 випуск

Рубрика: Політика

Ринок землі: формула Романа Федишина

Рубрика: Економіка

Будівельний вандалізм у Львові

Рубрика: Ситуації і пригоди

Неформальна приміряльня, 2 випуск

Рубрика: Політика

Всі відео розділу