Нищення цінності Львова як об’єкта ЮНЕСКО - диверсія проти держави

Прес-конференція

2 червня 2023 р. 17:00

Пресклуб, проспект Шевченка, 11, 2-й поверх.

  • 0
  • 87

Організатори заходу: УНК ІКОМОС,  ЛОО “Товариство охорони пам’яток”, ГО “Народна дія Львів”.

Промовці:

  • Микола Гайда, президент УНК ІКОМОС;
  • Андрій Салюк, голова ЛОО “Українське товариство охорони пам’яток історії та культури”;
  • Микола Бевз, завідувач кафедри архітектури та реставрації НУ «Львівська політехніка», доктор архітектури, професор;
  • Василь Петрик, начальник відділу містобудівної документації Міністерства культури та інформаційної політики, кандидат архітектури, доцент (за згодою);
  • Олеся Дацко, заступниця голови ГО «Народна дія Львів», докторка економічних наук, доцентка, пам’яткоохоронниця;
  • Оксана Бойко, кандидатка архітектури, старша наукова співробітниця ДП «Укрзахідпроєктреставрація», дійсна членкиня УНК ІКОМОС;
  • запрошені представники МКІП, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Львівської обласної військової адміністрації, Львівської обласної прокуратури, Львівської міської ради.

Теми для обговорення:

- Безпрецедентне вакханальне і безкарне нищення об’єкта «Ансамбль центру історичного Львова» (Державного історико-архітектурного заповідника в місті Львові), внесеного до списку спадщини ЮНЕСКО у 1998 році (https://whc.unesco.org/en/list/865/documents/) .

- Вимога невідкладного запровадження ефективної системи охорони пам’яток і заборони нищення універсальної культурної цінності Львова.

Довідка від організаторів

За останні тижні Львівська міська рада прийняла кілька містобудівних рішень, які ставлять під загрозу збереження цінності Ансамблю історичного центру Львова і створюють небезпеку виключення Львова зі списку ЮНЕСКО. 

Зокрема, з порушенням чинного законодавства  дозволено побудову паркінгу на 40 автомобілів на площі Міцкевича, де майже завершується спорудження ще одного не погодженого з ЮНЕСКО готелю.

За останні місяці в місті розібрані історичні вілли та погоджені забудови, які спотворили і спотворюватимуть історичне обличчя Львова.

Не виконано рішення суду у справі 813/716/16, за яким мало б бути узаконено цінність земель історико-культурного призначення, що унеможливило б вакханальну забудову історичної частини Львова. 

Ухвалюють на місцевому рівні детальні плани, які уможливлюють забудови в межах об’єкта ЮНЕСКО у Львові та його буферної зони. Не затверджений історико-архітектурний опорний план Львова.

25 років тому (у 1998 році)  «Архітектурний ансамбль центру Львова» (120 га центральної частини та церкву святого Юра з садами) внесли до списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Досі не функціонує (всупереч вимогам ЮНЕСКО) орган управління заповідним об’єктом, тому контролю за діяльністю на території заповідника та його збереженням держава не здійснює!

Міська влада Львова намагається визнати банкрутом ДП «Укрзахідпроєктреставрація», де зберігається  найбільший архів історико-культурних пам'яток. Кабмін виставив це підприємство на приватизацію.

За час незалежності в Україні фактично демонтована система обліку та охорони культурної спадщини, яка забезпечувала б контроль та збереження заповідного об'єкта.

Акредитація за телефоном: 067 67 07 730 або за адресою електронної пошти: pressclub@pressclub.lviv.ua .

 

DailyLviv.com

До теми