Львівські судді не захистили гірські хребти масиву Свидівець. Що далі?

Прес-конференція

20 грудня 2022 р. 12:00

Пресклуб, проспект Шевченка, 11, 2-й поверх.

  • 0
  • 25

Організатори заходу: МБО “Екологія-Право-Людина”, ініціативна група “Free Svydіvets”, ГО “Дунайсько-Карпатська програма”, ГО “Екосфера”.

Промовці:  

  • Ольга Мелень-Забрамна, керівниця юридичного відділу МБО “Екологія-Право-Людина”;
  • Орест дель Соль, місцевий підприємець, активіст руху “Save Svydіvets”;
  • Богдан Проць, кандидат біологічних наук, член ГО “Дунайсько-Карпатська програма”;
  • Оксана Станкевич-Волосянчук,  кандидатка біологічних наук, експертка ГО “Екосфера”. 

На заході будуть обговорені такі питання:

- Якою буде реакція на таке рішення українських судів у Європі?

- Як це вплине на біорізноманіття та екосистеми цієї недоторканої частини українських Карпат?

- Чи законна забудова гірських вершин готелями, витягами та іншою інфраструктурою?

- Хто зацікавлений у другому Буковелі?  

Довідка від організаторів:

15 грудня 2022 року апеляційний суд у Львові став на позицію забудовників гірського масиву Свидівець, що має стати другим Буковелем на Закарпатті. Ще у 2017 році Рахівська та Тячівська РДА затвердили своїми рішеннями Детальний план території туристично-рекреаційного комплексу “Свидівець” за межами населених пунктів. Місцеві жителі звернулися до суду для оскарження цих рішень, що прийняті з порушенням процедури громадського обговорення та міжнародних угод, стороною яких є Україна. З 2017 року судові процеси тривають, рішення місцевих судів були на користь збереження Свидівця, проте апеляційний суд у Львові їх двічі скасовував.

Нагадаємо, що на Свидівці планують спорудити гірськолижний курорт на площі понад 1400 га, з вилученням та вирубкою 430 га лісів для спорудження витягів та всієї інфраструктури курорту (площа забудови 50 000 м2), площа проєктованих доріг 90 км, протяжність витягів – 53 км. Згідно з Детальним планом території, планують спорудження 23 підвісних пасажирських канатних доріг різної конструкції та довжини, облаштування 230 км лижних трас відповідно до встановлених класифікаторів складності, зі 100% осніженням. Місткість курорту – 22 000 осіб відпочивальників одночасно. Під житлово-комерційну та рекреаційну інфраструктуру проєкт визначено 800 га включно з площею під інженерні комунікації. Їх розташування охоплює основні річкові долини річок: Чорна Тиса, Довжана, Станислав. Для забезпечення потреби питної води буде використано водозабір з артезіанських свердловин класу „вода питна”, решта – шляхом спорудження річкових водозаборів з локальними фільтраційними помповими станціями на теперішніх струмках та річках.

Проте гірські вершини Свидівця мають значну природну цінність, там ростуть численні червонокнижні види, а також живуть цінні представники фауни України. Спорудження курорту та його інфраструктури й комунікацій матиме величезні ризики для довкілля, а деякі види флори та фауни можуть бути знищені. Тому, жителі України мають обов’язок зберегти краєвиди та біорізноманіття Свидовця для майбутніх поколінь, для духовного відновлення наших ветеранів та воїнів, чи жертв війни.Ці території вже давно мали б бути заповідними, проте на це відсутня достатня політична воля.       

Акредитація за телефоном: 067 67 07 730 або за адресою електронної пошти: pressclub@pressclub.lviv.ua .

DailyLviv.com

До теми