Ув’язнена Європа

Лекція

8 травня 2014 р. 18:00

Місце проведення: Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» вул. С. Бандери, 1 ( вхід з вул. К. Брюллова)

  • 0
  • 835

До річниці завершення Другої світової війни у Європі 8 травня львів’ян та гостей міста запрошують на публічну лекцію історика Олесі Ісаюк про Целленбау — внутрішню тюрму концтабору Заксенхаузен, де утримували особливо небезпечних для Третього Райху в’язнів — політичних та громадських лідерів окупованих нацистами країн, а також особистих ворогів Адольфа Гітлера.  Зокрема, там у різний час з 1939 по 1944 роки були ув’язнені лідери українського визвольного руху Степан Бандера та Ярослав Стецько.

Читатиме лекцію історик Олеся Ісаюк, яка завершує докторат в Університеті Марії Склодовської - Кюрі (Польща), працює у Центрі досліджень визвольного руху та Національному музеї-меморіал «Тюрма на Лонцького». 

«Концтабір Заксенхаузен засновано 1936 року. До початку Другої Світової війни у Целленбау утримували особливо важливих політичних в’язнів-німців, а після початку війни сюди почали звозити найважливіших політв’язнів з усієї окупованої Європи», — розповідає дослідниця.

Бранцями Целленбау були такі відомі постаті, як головнокомандувач Армії Крайової Стефан Ровецький, прем’єр-міністр Франції Поль Рейно, архієпископ Любліна блаженний Владислав Гураль, син Йосипа Сталіна Яків Джугашвілі, церковний дисидент Третього рейху Мартін Німьоллер та багато інших. Усі вони перебували тут під постійним наглядом у винятково суворих умовах. Кожен в’язень постійно перебував у камері-одиночці, вікно якої було закрите дерев’яним щитком. Камери не опалювалися, харчування в’язнів зводилося до хліба з висівок та ріденького супу. Прогулянки у подвір’ї Целленбау були привілеєм.

«Більшість в’язнів не пережили свого ув’язнення у Заксенхаузені, тому Целлєнбау можна вважати меморіалом Європи», — говорить Ісаюк.

Організатори: Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», Центр досліджень визвольного руху.


Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:

history@cdvr.org.ua

тел./факс: +380 32 247-45-22,+380 63 628-68-69

До теми

15:00 15 лютого 2021 р.

Фортецю у Миколаєві, єдиний в Україні зразок австрійських фортифікацій другої половини 19-початку 20 ст., віддають під приватний кар’єр. Хто це лобіює і чому Мінікульт отримав викривлену інформацію про цінність пам’ятки?

Пресклуб, проспект Шевченка, 11, 2-й поверх.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 5830