Презентація книги «Людяність у нелюдяний час»

Презентація

14 листопада 2013 р. 18:00

Місце проведення: книгарня «Є», просп. Свободи, 7.

  • 0
  • 851

Коли убивають голодом, ділитися хлібом — подвиг. Ця книга — про тихих героїв німої війни, яку вів тоталітарний режим проти українських селян.

Проект втілено Громадським комітетом із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні. Упорядники книги — історики Володимир Тиліщак та Вікторія Яременко.

У виданні подано інформацію про понад 140 осіб, прізвища та імена яких встановлено на основі документальних даних та усних свідчень. «Це були різні люди: і голови колгоспів чи сільрад, і звичайні матері. Всі вони сприймали чужий біль, горе як власне і, відриваючи останню крихти від себе, ділилися з іншими, рятуючи їх від голодної смерті», — розповідає один з упорядників книги історик Володимир Тиліщак.

Роботу над проектом розпочав у 2009 році Український інститут національної пам’яті. Тоді на адресу Інституту надійшла значна кількість листів зі спогадами врятованих про своїх рятівників, а також очевидців доброчинності. Саме ці матеріали склали основу збірника. Нагадаємо також, що 79-і роковини Голодомору (2012 рік) було присвячено пам’яті цих людей, імена кожного з них були оголошені на панахиді біля Національного меморіалу Голодомору.

У цьому виданні — невигадані історії героїчної самопожертви на тлі жахливої трагедії. «Серед хаосу, безкінечної вервиці смертей і страху продовжували жити люди, що не злякалися, не втратили благородства і протягнули руку допомоги приреченим. Без знання таких праведних людей, доброчинців у часи Голодомору, національна пам’ять про цей злочин проти українського народу не є повною», — зазначають у вступному слові до книги співкоординатори Громадського комітету Іван Васюник, Стефан Романів та Ігор Юхновський.
«Такі герої насправді були у кожному українському селі чи місті. Тож ця книга — лише перший крок у шляхетній справі відновлення і гідного вшанування пам’яті тих, хто був прикладом людяності у нелюдяний час», — підкреслив упорядник книги Володимир Тиліщак.

Уривки книги можна переглянути за посиланням.
Робота над пошуком свідчень про доброчинців за підтримки Громадського комітету вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні триватиме і надалі.

Як відомо, цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932—1933 років в Україні. Громадський комітет із вшанування пам’яті жертв Голодомору, створений у 2010 році, вже розпочав підготовку до проведення пам’ятних заходів 23 листопада.
До складу Комітету увійшли знакові постаті в громадському, мистецькому та духовному житті, історики та представники академічних установ: Мирослава Антонович, Ольга Богомолець, В’ячеслав Брюховецький, Володимир Василенко, Іван Васюник, Василь Вовкун, Володимир В’ятрович, Анатолій Гайдамака, Дмитро Гнатюк, Петро Гончар, Людмила Гриневич, Іван Дзюба, Іван Драч, владика Євстратій (Зоря), Андрій Жолдак, Микола Жулинський, Євген Захаров, Євген Золотарьов, Олександр Іванків, Геннадій Іванущенко, Сергій Квіт, Андрій Когут, Андрій Козицький, Роман Круцик, Ніла Крюкова, Станіслав Кульчицький, Олег Слабоспицький, Олександр Максимчук, Ніна Матвієнко, Марія Матіос, Василь Марочко, Дмитро Павличко, отець Олекса Петрів, Мирослав Попович, Олег Рибачук, Стефан Романів, Євген Сверстюк, Михайло Свистович, Володимир Сергійчук, Євген Станкович, Микола Старовойтов, Олеся Стасюк, Лесь Танюк, Володимир Тиліщак, Тарас Шамайда, Ігор Юхновський.

Контакти для медіа:
Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:
history@cdvr.org.ua
тел.: +380 63 628-68-69

До теми

15:00 15 лютого 2021 р.

Фортецю у Миколаєві, єдиний в Україні зразок австрійських фортифікацій другої половини 19-початку 20 ст., віддають під приватний кар’єр. Хто це лобіює і чому Мінікульт отримав викривлену інформацію про цінність пам’ятки?

Пресклуб, проспект Шевченка, 11, 2-й поверх.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 5830