Латвійська трагедія. 1941

Виставка

18 листопада 2013 р. 15:00

Місце проведення: Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького»,вул. С. Бандери, 1, вхід з вулиці Брюллова.

  • 0
  • 848

З нагоди 95-ї річниці проголошення Акта незалежності Латвійської Республіки почесний консул Латвійської Республіки у Львові Володимир Гарцула спільно із представниками Центру балтистики та Центру досліджень визвольного руху відкриє пересувну документальну виставку «Латвійська трагедія. 1941», 25 банерів котрої вміщують численні світлини, репродукції документів та газетних публікацій, що ілюструють, як події 1941 року зачепили фактично кожну родину в Латвії.

Пересувна виставка, яку Латвія вже демонструвала у країнах Західної Європи, а тепер уперше знайомить із нею Україну, розповідає про злочинну політику на латвійській землі двох тоталітарних режимів — радянського та нацистського. 1941 рік був трагічним для всіх народів, що населяли Латвію. Початок Другої світової війни призвів до загибелі тисяч людей і розколу родин. Експозиція висвітлює такі події, як депортації й Голокост, репресії комуністичного режиму, репатріацію німців, нацистську окупацію та репресії, а також спротив народу двом окупаційним режимам.

«Нова тимчасова експозиція з Музею окупації в Ризі у музейному приміщенні сумнозвісної тюрми на Лонцького розповідає про Латвійську трагедію 1941 року, жертвами якої стало 100 тисяч латвійських громадян різних національностей», — говорить заступник директора Національного музею «Тюрма на Лонцького» Вікторія Садова.

Автори пересувної виставки «Латвійська трагедія. 1941» — історики Музею окупації у Ризі Ритварс Янсонс і Оярс Степенс, а також Ілля Ленський та Маргер Вестерман із музею «Євреї в Латвії» наголошують на тому, що жертвами радянської та нацистської влади стали усі жителі Латвійської Республіки, спільноту якої складали представники багатьох національностей. Обидва агресори прагнули налаштувати латвійців один проти одного і залучити їх до скоєння злочинів проти своїх співгромадян. Близько 100 тисяч осіб постраждало від двох держав-окупантів, які цілеспрямовано намагалися знищити політичну, культурну, економічну та військову еліти Латвії. Окупація і злочини проти людства двох чужинецьких режимів зруйнували життя близько 5% громадян Латвії.

Після відкриття експозиції у кінолекторії Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» о 16:00 відбудеться показ історичного документального фільму режисера Едвінса Шноре «Радянська історія».

Виставку «Латвійська трагедія. 1941», демонстрація якої відбувається за підтримки посольства Латвійської Республіки в Україні, можна оглянути в Національному музеї-меморіалі «Тюрма на Лонцького» до 1 лютого 2014 року щодня з 10:00 до 19:00 без перерви (у неділю до 17:00) за адресою: Львів, вул. Степана Бандери, 1 (вхід із вул. Брюллова).

 

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:

history@cdvr.org.ua

тел./факс: +380 32 247-45-22, +380 63 628-68-69

До теми

15:00 15 лютого 2021 р.

Фортецю у Миколаєві, єдиний в Україні зразок австрійських фортифікацій другої половини 19-початку 20 ст., віддають під приватний кар’єр. Хто це лобіює і чому Мінікульт отримав викривлену інформацію про цінність пам’ятки?

Пресклуб, проспект Шевченка, 11, 2-й поверх.

Рубрика: Історія

  • 0
  • 5830