Географічні зазначення в Україні: що прийде на зміну “коньяку” і чи знатимуть “гуцульську бриндзю” за кордоном? З 1 січня набрала чинності нова редакція закону про географічні зазначення, гармонізована із законодавством ЄС

Прес-конференція

14 січня 2020 р. 12:00

Пресклуб, пр. Т. Шевченка, 11

  • 0
  • 1347

Учасники:

Іван Гайванович і Ганна Антонюк, національні експерти проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні».

Довідка від організаторів

Усі знають такі продукти, як коньяк, шампанське, пармезан чи фета. Але не всім відомо, що їхні назви є географічними зазначеннями, і тому ці продукти можуть виробляти лише на чітко визначеній території з дотриманням певних вимог.

Це означає, що українські виробники змушені відмовитися від використання цих та багатьох інших іноземних географічних зазначень, які Україна зобов'язалася охороняти на своїй території, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС.

З іншого боку, система власних географічних зазначень в Україні перебуває наразі в процесі становлення, і лише щойно було зареєстровано перший український харчовий продукт з географічним зазначенням - “гуцульську овечу бриндзю”. Тепер на черзі інші продукти (серед них - сир, мед, ягоди, вино, спиртні напої), робота над реєстрацією яких триватиме у 2020 році.

Про концепцію географічних зазначень, переваги їхнього запровадження для виробників, споживачів і територій, а також про перспективи українських географічних зазначень розкажуть учасники пресконференції.

Вхід на пресконференцію в Пресклубі – лише за журналістськими посвідченнями і підтвердженою акредитацією.

Акредитація за телефонами: 067-670-77-30 і 066-241-92-35 або за email: pressclub@pressclub.lviv.ua

 

DailyLviv.com

До теми