Баштові крани вбивають. Чи безпечні крани Львова?

Прес-конференція

30 жовтня 2019 р. 10:00

Львівський пресклуб, пр. Т. Шевченка, 11

 • 0
 • 214

Спікери:

 • Василь Андреєв, голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України;
 • Любомир Величко, голова профспілкової організації «Профспілка кранівників Львівщини»;
 • Василь Динник, голова профспілкової організації «Профспілка кранівників» (м. Київ).

Посадовці, які підтвердили свою участь:

 • Любомир Зубач, заступник міського голови Львова з містобудування;
 • Андрій Стадник, заступник директора департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Львівській області;
 • Михайло Біловус, начальник відділу профілактики страхових випадків управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Львівській області;
 • Іван Мечержак, заступник начальника управління-начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку головного управління Державної служби з питань праці у Львівській області;
 • Андрій Зубик, заступник начальника відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті та зв’язку головного управління Державної служби з питань праці у Львівській області;
 • Артем Тідва, органайзер Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України;
 • Любомир Горнецький, заступник голови профспілкової організації «Профспілка кранівників Львівщини», машиніст баштового крану;
 • представник головного управління Національної поліції у Львівській області.

Запрошені представники будівельних компаній:

 • Дмитро Палієнко, директор ТОВ "Авалон Інкомпані" (Avalon Inc.);
 • Андрій Жук, керівник ТОВ "Обра Констракшн Груп";
 • Тарас Мужик, керівник ТОВ "Галицька будівельна гільдія";
 • Ростислав Мельник, президент корпорації "Ріел-Груп";
 • Олег Карвацький, президент корпорації ТЗОВ "Карпатбуд Девелопмент", заслужений будівельник України;
 • Євген  Гордієвич, керівник ТОВ "Макроекобуд Львів”.

Модератор заходу:

 • Олег Борисов, експерт Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.
   

Організатори заходу: Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України та профспілкова організація «Профспілка кранівників Львівщини».

Довідка
30 жовтня 2019 року Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України та профспілкова організація «Профспілка кранівників Львівщини» обговорять небезпечну експлуатацію баштових кранів, аби привернути увагу органів державної влади і місцевого самоврядування до нещасних випадків на будівельних майданчиках.
 
Організатори пресконференції нагадують, що «26.09.2019 року у Львові стався нещасний випадок з кранівницею (1973 р.н.) Львівської філії ТзОВ “Обра Констракшн Груп”. На проспекті Червоної Калини, 58 на складські приміщення ТЦ “Арсен” з території будівництва ЖК “Авалон”, забудовником якого є підприємство “Авалон”, упав будівельний кран КБ-405, який належить ТзОВ “Обра Констракшн Груп”. Кранівниця була доставлена у КНП ”8-ма клінічна лікарня м. Львова». Ця подія викликала великий резонанс в органах місцевої влади та масмедіа.
 
Будівельна галузь сьогодні має катастрофічний стан безпеки і гігієни праці, про що свідчать найвищий показник тяжкості травмування, недоліки в розслідуванні нещасних випадків, недотримання умов безпеки та гігієни праці, незадекларована праця, збільшення кількості зайнятих на роботах за цивільно-правовими угодами. Як наслідок - в Україні будівельна галузь є травмонебезпечною, а на будівельних майданчиках не завжди створені безпечні умови праці. Про це свідчать такі факти: 23.09.2019 року в Сумах на будові на вулиці Інтернаціоналістів, 1, яку зводить ТОВ “Топаз” на замовлення "Сумської девелоперської компанії", стріла крану вбила чоловіка; 27.09. 2019 року в Києві під час реконструкції кінотеатру «Зоряний» обвалилася частина будівельного крану; 06.09. 2018 року в Ужгороді на Київській набережній під час будівельних робіт обвалилася стріла крану. Як засвідчили тоді результати перевірки управлінням Держпраці у Закарпатській області, падіння баштового крану сталося внаслідок порушень правил безпеки при його монтажі. Та лише у жовтні 2019 року (!) рішенням суду другої інстанції експлуатація цього крану була заборонена.
 
Профспілка кранівників Львівщини розпочала складання переліку кранів та будівельних майданчиків, де є очевидні загрози небезпечної експлуатації баштових кранів та/або експлуатації аварійних (несправних) кранів.
 
Терміново потрібні заходи державного нагляду (контролю) щодо організації безпечного виконання робіт при спорудженні будівель в Україні.
Необхідне створення безпечних умов праці з метою попередження виникнення травмонебезпечних ситуацій.

 

DailyLviv.com

Коментарі(0)

До теми

ВІДЕОКАНАЛ

Прес-клуб-ГІТ Львівська ОТГ: "за" і "проти"

Рубрика: Політика

Україномовні медіа в Україні

Рубрика: Політика

Заборони у законопроєкті №2693 "Про медіа"

Рубрика: Політика

Владислав Орлов виграв суд у Львові

Рубрика: Економіка

Свобода слова. Правдивого чи й брехливого?

Рубрика: Політика

Всі відео розділу