Українська влада оголошує Європу ворогом

17 січня 2014 р.

  • 0
  • 1000

Ухвалюючи закони, спрямовані проти опозиції, журналістів і проєвропейських організацій, Київ водночас налаштовується проти Європи. Україну "путінізують", вважає Бернд Йоганн, керівник Української редакції Deutsche Welle.

Поки що активні та мужні люди в Україні ще зважуються виступати за демократію, правову державу та європейську перспективу своєї країни. Однак це може дуже швидко змінитися. Зненацька та знехтувавши усіма чинними демократичними принципами, провладна більшість у парламенті протиснула об'ємний пакет законів, які перетворять Україну на авторитарну країну за російським чи білоруським зразком та відберуть у людей надію на політичні перетворення.

Неприйнятний наступ на громадянські права

Парламент України хоче разюче урізати права громадян, суспільних організацій та ЗМІ. Штрафи за порушення закону про демонстрації радикально підвищать. Кого мають на увазі, зрозуміло: це ті люди, які попри судові заборони вже два місяці демонструють на Майдані у Києві та інших містах за демократичні зміни та кращі умови життя у своїй країні. Так званий "наклеп" у ЗМІ, в інтернеті та у соціальних мережах також каратимуть штрафами. Тут також зрозуміло, про кого йдеться: журналістів та інтернет-активістів, які критично налаштовані стосовно влади. Вони мають знати: якщо у майбутньому наважаться критикувати політиків чи держслужбовців, муситимуть рахуватися з кримінально-правовими наслідками для себе.

Під загрозою не лише опозиціонери та журналісти. Мішенню ухвалених законів є все громадянське суспільство України. Вони також спрямовані проти Європейського Союзу, адже стосуються тих людей, чиє серце б’ється за Європу, а відповідно – за ЄС. Подібно до Росії, в Україні неурядові організації невдовзі теж можуть оголосити "іноземними агентами", якщо вони отримують гроші на суспільні проекти з-за кордону. Це особливо вразить ті організації, які співпрацюють з ЄС та його країнами-членами (а значить, і з Німеччиною) в рамках програми "Східного партнерства".

"Путінізація" України

Глава українського уряду Микола Азаров тим часом відкрито стверджує, що закордон розпалює заворушення у його країні. Таким чином він оголошує Євросоюз ворогом. Адже у рамках укладеного з Києвом "Східного партнерства" Європа підтримує багато важливих суспільних проектів в Україні. Ще минулого року українське керівництво прагнуло співпраці з ЄС. Потім воно зупинило процес, пославшись на тиск з Москви. Нині ж українська влада, вочевидь, хоче на повній швидкості дати задній хід – геть від Європи. А кожна суспільна організація, яка підтримує контакт з Європою чи іншими західними країнами, тепер стає проблемою.

У такий спосіб українське керівництво тепер безумовно підпорядковується Москві в усіх політичних питаннях: відмовою від подальшого зближення з ЄС під приводом російського впливу Україна здала свій зовнішньополітичний суверенітет. Солідна фінансова підтримка завела Україну під опіку Москви. Тож нині вона й у внутрішній політиці виконує вказівки Кремля. Україна дозволяє себе "путінізувати". Очевидно, Київ отримав від Путіна не лише гроші, але й завдання ліквідувати будь-яку опозицію та будь-яку активність громадянського суспільства, пов’язану з Європою.

Київ забиває гвіздками двері у Європу

На підтвердження цього українські спецслужби нині складають списки іноземців, яких нібито вважають загрозою національній безпеці. Служба безпеки України підтвердила це на запит Deutsche Welle. У списку, схоже, і деякі німці. Імен, однак, не назвали. Тим часом навіть депутати Європарламенту, які в останні тижні знову і знову намагалися встановити контакт з проєвропейським рухом в Україні, обговорюють те, що на них ведуть досьє.

Поки що Європейський Союз лише застерігає Україну та наголошує, що двері до Європи мають залишатися відкритими. Це правильно, адже йдеться про людей в Україні, переважна більшість яких, згідно з опитуваннями, прагне демократії, правової держави та європейських стандартів життя. Однак українська влада вже давно щільно забиває двері до Європи гвіздками. Вона хоче заблокувати шлях України до Європи.

Бернд Йоганн, керівник Української редакції Deutsche Welle

DW

До теми

21:42 2 квітня 2024 р.

Хто очолить розвал рф

Перемога в російсько-українській війні можлива тільки після дезінтеграції й розвалу російської федерації. Але щоб перемогти ворога — його потрібно знати, вивчати, розуміти його слабкі місця.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 15