Росія придушує незалежні голоси (світова преса)

22 жовтня 2014 р.

  • 0
  • 683


Фото:

Кремль намагається закрити російське товариство «Меморіал», яке збирає матеріали щодо сталінських репресій, пише Washington Post.

В архівах "Меморіалу" зберігаються історії мільйонів людей, які постраждали від радянського режиму.

«Єдиний спосіб, у який суспільство може одужати від таких ран, – це зберегти уроки історії для майбутніх поколінь. Проте Путіну, який є нащадком радянського КДБ, що спричинив стільки страждань, «Меморіал» не потрібен», – пише газета у своїй передовій.

У п’ятницю Міністерство юстиції РФ подало позов до Верховного суду з вимогою закрити товариство під формальним приводом, пов’язаним зі структурою товариства. Розгляд справи призначено на 13 листопада. Крім того, проти «Меморіалу» триває наклепницька кампанія на телеканалі НТВ, в якій товариство звинувачують у підтримці екстремістів і терористів.

«Не можна недооцінювати здатність російської держави ліквідувати людину або організацію, – підсумовує видання. – Путін не раз робив це, щоб змусити замовкнути своїх критиків. Але знищення «Меморіалу» було б особливо трагічним ударом для росіян і їхньої здатності розуміти та формувати свою історію».

У цьому ж числі Washington Post надруковано статтю «Росія посилює контроль над незалежними ЗМІ» про обмеження частки іноземних власників у російських медіа до 20%. Відповідний закон у середу підписав президент Путін.

«Це рішення прийнято тимчасом, як потужні російські ЗМІ, що перебувають у власності держави, цілодобово прославляють Путіна та очорнюють групи, які називають ворогами народу», – пише Майкл Бірнбаум.

Тепер можуть замовкнути навіть ті поодинокі незалежні голоси, які ще залишалися після заміни РИА Новости на пропагандистську агенцію новин Russia Today, припинення телетрансляції каналу «Дождь» і заміни більшості персоналу Lenta.ru на лояльних до режиму працівників.  Рішення насамперед загрожує таким ЗМІ, застерігає автор, як найвідоміша незалежна щодення газета «Ведомости», російському виданню журналу Forbes і навіть багатьом глянцевим виданням, таким як телеканал Disney або російське видання Cosmopolitan.

Водночас, нагадує він, Росія збільшує фінансування своїх державних ЗМІ, зокрема, у проекті бюджету на 2015 рік фінансування міжнародної мережі новин RT, раніше відомої як Russia Today, запропоновано підвищити на 30%.

Голос Америки

До теми

21:42 2 квітня 2024 р.

Хто очолить розвал рф

Перемога в російсько-українській війні можлива тільки після дезінтеграції й розвалу російської федерації. Але щоб перемогти ворога — його потрібно знати, вивчати, розуміти його слабкі місця.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 15