Путін привів Росію до стагнації і розвалу - Ходорковскій

27 листопада 2015 р.

  • 0
  • 646

Президент Владімір Путін переживе західні санкції і падіння цін на нафту, проте господар Кремля привів Росію до такої стагнації, що країна може зрештою розвалитися.

 

 

У четвер таку заяву зробив колишній олігарх Міхаїл Ходорковскій. Колись найбагатший російський бізнесмен, заарештований в 2003 році, після того як він посварився з Путіним, і звільнений в 2013 році, сказав в інтерв’ю Reuters, що Путін зможе пережити ціни на нафту на рівні 45 доларів за барель, але чим довше він буде перебувати при владі, тим більший ризик для Росії.

Він сказав, що Путін, який прийшов до влади в останній день 1999 року, відкинув Росію назад до стагнації, подібної до тієї, яка підточила Радянський Союз у 70-і та 80-і роки, коли країною правив Лєонід Брежнєв.

«Росія знову скотилася до ситуації, схожої на те, що було в кінці 70-х років», – сказав Ходорковський в інтерв’ю Reuters у Лондоні. «Ми знаходимося на кінцевих стадіях брежнєвського періоду застою. Путін молодший і, на жаль, це може тривати довше».

Ходорковскій, який свого часу володів найбільшою російською нафтовою компанією «ЮКОС», вважає, що Заходу доведеться з часом послабити санкції проти Росії під тиском ділових кіл. «Якщо ви питаєте, чи виживе Росія у своїх нинішніх кордонах, коли піде Путін, я скажу, що шанси на виживання більші, якщо він піде у найближчі 5-8 років, ніж якщо він піде у наступні, наприклад, 15 років», – сказав Ходорковскій.

«Я говорю про виживання Росії в її нинішніх кордонах», – сказав він.

Ходорковскій також сказав, що найближчим часом політична та економічна ситуація в Росії не погіршиться настільки, щоб відбулася революція, оскільки рівень життя ще не впав настільки, щоб викликати обурення широких верств населення.

«У Путіна хороші шанси на те, щоб залишатися при владі ще досить довго», – сказав Ходорковскій.

Путін намагається скористатися кризою в Сирії, щоб зробити деякі кроки в напрямку зближення з Заходом, після того як в умовах протистояння у зв’язку з ситуацією в Україні відносини між двома сторонами погіршилися настільки, що гірші вони були тільки в часи «холодної війни», зазначив Ходорковскій.

«Якраз тоді, коли резерви будуть кінчатися, будуть скасовані санкції проти Росії», – сказав він, додавши: «Є одна фундаментальна проблема, здатна перешкодити цьому зближенню: ... авторитарні лідери роблять помилки, самі того не розуміючи».

Ходорковскій ухилився від відповіді на запитання щодо своїх планів балотуватися в президенти Росії, сказавши, що його цікавить громадська діяльність.

«Це все одно, що запитати мене, чи готовий я летіти на Марс. Імовірність того, що мене виберуть, щоб відправити на Марс, дуже невелика», – сказав Ходорковскій.

Ходорковскій був визнаний винним в ухиленні від сплати податків. Сам він назвав цей суд політично мотивованим, а звинувачення – сфабрикованими його супротивниками, які хотіли розтягнути по частинах його компанію, а самого його покарати за його політичні амбіції.

Він так і не визнав себе винним. На «ЮКОС» навісили величезні податкові борги, після чого його основні сибірські нафтовидобувні активи були розпродані державою. Більшість з них були скуплені державними компаніями.

В інтерв’ю Reuters Ходорковський сказав, що живе в основному в Лондоні. «Я не можу давати короткострокові прогнози щодо того, що станеться в Росії, але говорячи про найближчі десять років, можна очікувати революційних змін», – сказав колишній олігарх.

Голос Америки

До теми

21:42 2 квітня 2024 р.

Хто очолить розвал рф

Перемога в російсько-українській війні можлива тільки після дезінтеграції й розвалу російської федерації. Але щоб перемогти ворога — його потрібно знати, вивчати, розуміти його слабкі місця.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 5

11:02 2 лютого 2024 р.

Залужний про неспроможність держінституцій в Україні покращити стан комплектування Сил оборони без застосування непопулярних зах

Стаття Головнокомандувача ЗС України генерала Валерія Залужного: «Щодо сучасного дизайну військових операцій у російсько-українській війні: в боротьбі за ініціативу»

Рубрика: Політика

  • 0
  • 36

21:16 17 грудня 2023 р.

Європа проти росії. Без США

Західні аналітики пишуть про шкідливість зневіри через патову ситуацію на полі бою, міцність ядерного стримування, необхідність підготовки Європи до конфлікту з росією і уроки воєн у Газі та Україні.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 9