Повалення українських олігархів: покроковий порадник

17 червня 2016 р.

  • 0
  • 764

"У реальної реформи немає жодного шансу доти, доки олігархи не зазнають важкого удару по своєму багатству і впливу. Щоб це сталося, потрібні такі чотири кроки", - починають автори публікації.

"Українські олігархи - найбільша проблема країни. Якщо і є перешкода до створення дієвої держави, здорової економіки і справжньої демократичної звітності, то це магнати, які контролюють країну", - пишуть в статті Foreign Policy Ніл Абрамс, консультант з політичних ризиків, і М. Стівен Фіш, професор політології. "Заклики до того, щоб нарешті викорінити їхній вплив, стають голоснішими і численнішими. Але мало хто із спостерігачів запропонував робочі плани для того, щоб це втілити. Маючи це на увазі, ми представляємо дорожню карту того, як це може бути зроблено".

"У реальної реформи немає жодного шансу доти, доки олігархи не зазнають важкого удару по своєму багатству і впливу. Щоб це сталося, потрібні такі чотири кроки", - починають автори публікації.

"По-перше, політичний клас, який керує Україною з моменту здобуття нею незалежності, має впасти". Українці мусять обрати парламентську більшість і президента з-поміж людей, котрі не належать до посткомуністичного політичного істеблішменту. "Такий трюк, фактично немислимий протягом усієї пострадянській історії України, тепер здається дедалі імовірнішим. Починаючи з повстання Євромайдану в 2014 році, громадянське суспільство процвітає і навіть ввело новий контингент "єврооптимістів" у парламент. Якщо цей тренд збережеться, він зможе породити політичну опозицію, яка одночасно заслуговує на довіру і незалежну від еліт істеблішменту", - йдеться в статті.

Коли новий уряд України буде створено, зможе початися другий крок - заміна корумпованих чиновників у державній адміністрації вмотивованими активістами і особами, не причетними до системи, продовжують політологи.

"Третій крок - знищити субсидії, від яких залежить більшість олігархів. Спершу це потребуватиме приватизації державних підприємств, які ділки використовують для власного збагачення". Також, пишуть автори публікації, новопризначені керівники повинні спростити "візантійську" систему регулювання і оподаткування України.

"Навіть позбавлені своїх дорогоцінних субсидій, українські капіталісти-куми все ще матимуть в своєму розпорядженні добрячий арсенал готівки і активів, яких вони вже встигли набути. Щоб по-справжньому підрізати їм крила, уряд повинен змусити їх поступитися істотною частиною їхніх багатств, здобутих нечесним шляхом. Четвертий і останній крок спрямований саме на це, - йдеться в статті Foreign Policy. - Новостворені спеціальні прокурори повинні заарештувати якомога більше олігархів за звинуваченнями, пов'язаними з корупцією. Потім вони повинні запропонувати їм угоду: або заплатити величезний одноразовий податок на вкрадені ними активи, або постати перед звинуваченням за минулі злочини. Такий підхід спрацював у Грузії після Революції троянд у 2003 році. Він може спрацювати і в Україні".

Пропонована схема може підготувати ґрунт для реформ, заснованих на верховенстві права, підриваючи авторитет тих, хто стоїть шляху на, вважають автори. "Коли олігархи будуть витіснені, процес створення здорового демократичного режиму і живої ринкової економіки зможе нарешті розпочатися".

У цьому можуть допомогти західні країни, вважають політологи. "По-перше, вони можуть відмовити безпринципному політичному класу України в доступі до тих мільярдів у вигляді допомоги, які уможливлюють йому залишатися при владі". По-друге, західні правоохоронні органи можуть допомогти українським колегам отримати доступ до інформації про офшори олігархів.

"Але перший крок для народу України - це вигнати його політичних господарів і замінити їх компетентними людьми, що не мають стосунку до системи, і професійними управлінцями. Без цього жоден із запропонованих нами заходів не матиме успіху", - резюмують автори статті.

 

newsru.ua/

До теми

21:42 2 квітня 2024 р.

Хто очолить розвал рф

Перемога в російсько-українській війні можлива тільки після дезінтеграції й розвалу російської федерації. Але щоб перемогти ворога — його потрібно знати, вивчати, розуміти його слабкі місця.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 15