Євросоюз і США користуються широкою підтримкою в Західній Україні

5 червня 2014 р.

  • 0
  • 690


Фото:

Опитування вказало на різницю в поглядах серед етнічних українців і росіян щодо вступу України в ЄC і НАТО.

Результати нового опитування громадської думки вказують, що переважна більшість українців вважають, що ні в однієї іншої країни немає права втручатися в рішення, що стосуються визначення майбутнього України. Опитування, проведене в квітні американською компанією Gallup на замовлення Ради керуючих мовленням (Broadcating Board of Governors), у веденні якого знаходиться «Голос Америки», показало, що 78% українців виступають проти зовнішнього втручання.
 
В опитуванні взяли участь 1 400 людей, що проживають в різних регіонах України, не виключаючи анексований Росією у березні Крим. Опитування показало значну розбіжність у думках в Україні, при цьому визначальними факторами ставали як місце проживання опитаних, так і їх національність.
 
За даними опитування, Євросоюз і США користуються широкою підтримкою в Західній Україні. У той же час мешканці східних регіонів країни, де проросійські сепаратисти вступають у збройні сутички з урядовими силовиками, не настільки активно асоціюють себе з Заходом.
 
Більше 84% опитаних у Західній Україні заявили, що країна повинна вступити до Євросоюзу, в той час як на Сході такої думки дотримуються лише 19%. Ідея вступу в ЄС знаходить підтримку у більшості етнічних українців, але лише у кожного п'ятого етнічного росіянина. При цьому відносна більшість опитаних виступають проти членства країни у НАТО.
 
Компанія Gallup також окремо опитала 500 мешканців Криму і виявила, що майже 74% з них заявили, що приєднання до Росії «зробить життя для них кращим». Переважна більшість кримчан, включно з етнічними українцями, вважають, що референдум 16 березня про вихід зі складу України і приєднання до Росії точно відображає думки мешканців півострова.
 
Але відносна більшість - 48% - опитаних з інших регіонів України вважають, що референдум не віддзеркалює поглядів кримчан з питання про приєднання до Росії.
 Соціологи Gallup дійшли висновку, що в цілому мешканці Криму позитивно оцінюють роль Росії в кризі, яка привела до анексії української території, і дають різко негативну оцінку діям США і Євросоюзу.

Голос Америки

До теми

21:42 2 квітня 2024 р.

Хто очолить розвал рф

Перемога в російсько-українській війні можлива тільки після дезінтеграції й розвалу російської федерації. Але щоб перемогти ворога — його потрібно знати, вивчати, розуміти його слабкі місця.

Рубрика: Політика

  • 0
  • 15