Зі Львова вирушить на війну на сході України військовий мобільний шпиталь (відео, оновлено)

23:05 21 серпня 2014 р.

Фото до новини


Фото: скріншот з «YouTube»

До його складу входять близько 200 медиків різних спеціальностей – від стоматологів до хірургів і офтальмологів.


Відео: NCY

Зі Львова на війну на сході України вирушить військовий мобільний шпиталь. До його складу входять близько 200 медиків різних спеціальностей – від стоматологів до хірургів і офтальмологів. Це військовозобов'язані й добровольці.

Про це повідомляє сьогодні, 21  серпня, «Телевізійна служба новин» каналу «1+1». Подробиці – в її відеосюжеті. Натомість телеканал «НТН» розповів у четвер:

«Третій польовий шпиталь готовий вирушити в зону АТО. Військові медики пройшли двотижневе бойове злагодження на Яворівському полігоні, що на Львівщині, й очікують наказу від командування.

У пересувному закладі - вся потрібна медична апаратура, майже 200 лікарів, медсестер і санітарів. Ці молоденькі медсестри вже звикли до польових умов.

Віра каже – щойо отримала повістку, стало трохи лячно. Зараз залишилися рішучість і бажання допомагати.

Віра Коничук, медсестра мобільного шпиталю:

– В мене, наприклад, вчора привезли чотири друга. Які загинули. Я, наприклад, туди хочу дуже поїхати, щоб врятувати хоч когось. Не знаю, він мені буде далеким родичем, далеким другом. Ми всі брати і сестри.

Юля – старша операційна медсестра. Такі, як вона, тут особливо цінні. Трьох помічниць хірургів у шпиталі досі бракує.

Юля Мельничук, старша операційна медсестра мобільного шпиталю:

– Якщо не ми, то хто? Якщо не ми підем, то до нас прийдуть. Така моя думка. Налаштували себе на позитив, все буде добре, справимось. В нас все буде добре.

Володимир 20 років пропрацював на швидкій допомозі. Вважає, що саме такі, як він, корисні на фронті.

Володимир Сович, санітар мобільного шпиталю:

– Робота швидкої допомоги практично ідентична, це є перший край, так само, як і в армії. Якщо є госпіталь, є поранені, їх треба рятувати. Надавати екстрену невідкладну допомогу. Те, що я вмію, те я буду робити.

Шпиталь може розгорнутися впродовж доби. Тут є всі потрібні відділи: приймально-сортувальний, операційний, реанімаційний. Поряд аптека, діагностичний центр і навіть стоматологія.

Василь Остапюк, керівник реанімаційного відділу мобільного шпиталю:

– Одночасно весь блок може прийняти зразу 12 чоловік. 4 на операційні столи зразу. 4 тут і 4 в післяопераційну. Можем одразу 12 чоловік прийняти.

Ярослав керував медслужбою у трьох миротворчих місіях: у Косово, Лівані та Конґо. Каже, обладнання шпиталю поступається міжнародним зразкам. Утім, на якості надання допомоги це не позначиться.

Ярослав Било, керівник хірургічного відділу мобільного шпиталю:

– От дані намети, які ви бачите, як би морально є застарілі і не є настільки комфортними для роботи лікарів і медичного персоналу. Ми забезпечені майном медичним, яке дозволяє нам виконувати, мені як хірургу, та моїм колегам, практично всі види хірургічних втручань.

Шпиталю ще потрібні восьмеро операційних медсестер та кілька лікарів вузької спеціальності. Проте, мобільний заклад готовий вирушити в зону АТО, щойно буде такий наказ».

«НТН» розповів про це у четвер, 21 серпня.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів