Завтра у Львові стартує відкритий турнір зі «швидких» шахів за участю сестер Музичук

18:45 11 серпня 2015 р.

Уславлені сестри Музичук

Уславлені сестри Музичук
Фото: ldufk.edu.ua

Змагання з «блискавичної гри», присвячені 150-річчю з дня народження митрополита Андрея Шептицького, розпочнуться в актовому залі Національного університету «Львівська Політехніка» на вулиці Бандери, 12 в середу, 12 сетраня, о 14.00.

У відкритому шаховому турнірі планується участь провідних шахових гросмейстерів: чемпіонок світу – сестер Анни і Марії Музичук, переможців і призерів міжнародних турнірів: Адріана Михальчишина, Ярослава Жеребуха, Олександра Сулипи, Михайла Олексієнка, братів Юрія та Андрія Вовків, Олександра Іпатова, Олександра Арещенка та Маргейра Петурссона. Про це повідомили сьогодні, 11 серпня, «Щоденному Львову», в прес-службі обласної державної адміністрації, де також розповіли:

«Андрей Шептицький був добре знаний своїм меценатством, яке простягалося на різні сфери діяльності української інтелігенції, у тому числі, на підтримку українських спортово-руханкових товариств, в яких українська молодь плекала силу духа і волі, фізичний гарт і любов до рідного краю. Відомо, що митрополит Андрей Шептицький був небайдужим до шахів, грав з вихованцями духовної семінарії в шахи. Особистим світським секретарем митрополита чимало років був найкращий український шахіст міжвоєнного періоду – професор Степан Попель».

Натомість на «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України» передали сьогодні, 11 серпня:

«Міжнародний шаховий турнір відбудеться 12 серпня о 14:00 у головній залі НУ «Львівська політехніка» на вулиці Бандери, 12. Про це інформує прес-служба Громадської ради «Святий Юр».

У турнірі, присвяченому 150-річчю з дня народження Митрополита Андрея Шептицького, беруть участь провідні гросмейстери Львова: чемпіонки світу в різних номінаціях сестри Анна і Марічка Музичук, переможці і призери міжнародних турнірів – наш гість з Ісландії Маргейр Петурссон, Адріан Михальчишин (Словенія), Ярослав Жеребух (США), Олександр Сулипа, Михайло Олексієнко, Андрій Волокітін, брати Юрій та Андрій Вовки, Олександр Іпатов (Туреччина), Олександр Арещенко, Мартин Кравців – члени «Клубу львівських гросмейстерів», який проводить не тільки спортивну діяльність, але й бере участь у різноманітних суспільних акціях.

Зокрема, цього року було зіграно товариський матч з шахістами Одеси, проведено бліц-турнір із збором коштів на лікування бійців АТО. Організаторами цього дійства стали Громадська Рада «Святий Юр», Благодійний Фонд «Святий Юр», НУ «Львівська Політехніка», Львівська обласна федерація шахів.

На початках своєї розвиненої праці митрополит Андрей звернув пильну увагу на серце архиєпархії – духовну семінарію. Митрополит став переводити візитації, ходив на богослужіння, на рекреацію, грав з питомцями в шахи, адже древня інтелектуальна гра на шахівниці була Андрею Шептицькому небайдужа.

Особистим світським секретарем Митрополита багато років був найкращий український шахіст міжвоєнного періоду професор Степан Попель, за документами якого мешкав у Баварії після війни Степан Бандера. То ж можна сподіватися, що й розмови митрополита і Степана Попеля не раз торкалися шахів.

Шахи з давніх-давен були популярні у Львові. 25 листопада 1894 року у Львові було засновано перший на теренах Галичини шаховий клуб, після Першої світової війни одним з найсильніших у місті було Товариство українських шахістів ТУШ, з якого вийшли відомі і сильні майстри на чолі зі Степаном Попелем (1907-1987)».

Про це повідомили сьогодні, 11 серпня, на порталі «РІСУ – Релігійно-інформаційна служба України».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів