Спортсмени зі Львівщини здобули на Європейських Іграх 11 медалей

18:55 3 липня 2015 р.

Львів’яни Георгій Іваницький і Маркіян Івашко та харків’янин Віктор Рубан – на найвищій сходинці п'єдесталу Європейських ігор у Баку

Зокрема наші земляки вибороли в Баку дві золоті, три срібні й шість бронзових нагород.

12-28 червня національна збірна команда України, яку представляли на І Європейських Іграх у Бакув 19-ти видах спорту  243 спортсменів, здобула там 46 медалей (вісім золотих, 14 срібних і 24 бронзових), посівши за кількістю здобутих нагород шосте місце, а за золотими  – восьме серед 50 країн-учасниць. Крім того, в активі українців - 29 четвертих та п’ятих місць, що свідчить про неабиякий потенціал національної команди.

Зокрема, дев’ятеро представників Львівщини вибороли в Баку 11 медалей, з яких дві – золоті, три – срібні, шість – бронзових.  Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України «Про заохочення спортсменів і тренерів з олімпійських видів спорту» розмір винагород атлетам, які посіли перше місце в Європейських іграх складає 25 тисячі грн, срібним призерам – 20 тисячі грн, бронзовим – 12,5 тисячі грн. Винагороду від держави отримають і персональні тренери спортсменів.

Спортсмени зі Львівщини – чемпіони й призери перших Європейських ігор (Баку, 2015):

1. Георгій Іваницький (стрільба з лука) – перше місце в команді та третє місце в команді мікс (тренери – Тетяна Образцова, Василь Ткачек);

2. Маркіян Івашко (стрільба з лука) – перше місце в команді (тренер – Олександр Несен);

3. Анастасія Возняк (художня гімнастика) – друге місце в групових вправах зі стрічками, третє місце в групових вправах з обручами та булавами (тренери Олена Єресько, Ірина Дерюгіна);

4. Олена Сайко (самбо) – друге місце (тренер – Євген Бондарук, Михайло Юнак);

5. Тетяна Лавренчук (вільна боротьба) – друге місце (тренер – Орест Скобельський);

6. Юлія Ткач (вільна боротьба) – третє місце (тренери – Андрій Пістун, Юрій Копитко);

7. Василь Шуптар (вільна боротьба, консолідований залік м. Київ) – третє місце (тренери Георгій Бураков);

8. Вероніка Марченко (стрільба з лука) – третє місце в команді (тренери Марія Гавелко, Світлана Колядінцева);

9. Сергій Дребот (дзюдо) – третє місце в команді (тренери – Олександр Бавшин, Тетяна Гаврилова).

Найуспішніше з українців виступив у Баку гімнаст Олег Верняєв, який здобув дві золоті та одну срібну нагороди. Ще по одному «золоту» здобули чоловіча збірна зі стрільби з лука (Віктор Рубан, Маркіян Івашкота Георгій Іваницький), шабліст Андрій Ягодка, плавець Андрій Хлопцов, борчиня Аліна Стадник-Махиня, дзюдоїстка Інна Черняк та жіноча команда шаблісток (Ольга Харлан, Аліна Комащук та Олена Кравацька).

Про це повідомили сьогодні, 3 липня, «Щоденному Львову», в прес-службі обласної державної адміністрації.