Як законопроект 6240 захищатиме переселенців та трудових мігрантів (відеотрансляція)

13:55 12 липня 2017 р.

  • 0
  • 948


Відео: Львівський прес-клуб

У Львівському прес-клубі о 14.00 розпочнеться публічна дискусія на тему «Законопроект 6240 – шлях до забезпечення виборчих прав переселенців та трудових мігрантів».

У дискусії беруть участь:

Надія Пашкова, старший координатор проекту IFES Україна;
Роман Кисленко, аналітик Громадського холдингу «Група впливу»;
Ольга Коцюруба, радниця з юридичних питань Громадянської мережі "ОПОРА".

Станом на 27 червня 2017 року, за даними Мінсоцполітики, в Україні налічується 1 584 859 внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Отже  4% українських виборців, які змушені були покинути власні домівки через зовнішню військову агресію, не мають можливості повноцінно реалізувати свої політичні права. Через неврегульованість законодавства, внутрішньо переміщені особи вже три роки не можуть голосувати на місцевих виборах та на парламентських виборах в одномандатних округах.

З проблемами реалізації виборчих прав в Україні стикаються не лише ВПО, але й інші категорії громадян, фактичне місце проживання яких не збігається із їхнім зареєстрованим місцем проживання та, відповідно, виборчою адресою.

27 березня 2017 року 24 народні депутати України зареєстрували проект Закону № 6240 “Про внесення змін до деяких законів України (щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших мобільних всередині країни громадян)”.

Цей законопроект передбачає внесення змін до Закону «Про Державний реєстр виборців» та суміжних інших нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення виборчих прав ВПО в Україні у всіх видах виборів. Законопроект також дозволить голосувати громадянам України за їхнім фактичним місцем проживання за рахунок спрощення процедури реєстрації виборців та усунення прив’язки виборчої адреси виборця до реєстрації його місця проживання.

dailylviv.com

Коментарі(0)

До теми