Комісію з роздержавлення «Ратуші» мав створити колектив, а не ЛМР, – юристка

19:45 30 березня 2018 р.

Фото до новини

Роздержавлення ЗМІ повинен проводити трудовий колектив видання за допомогою органу, який є власником цього ЗМІ. Тобто Львівська міська рада повинна допомагати, але не вирішувати і не діяти замість або всупереч рішенню колективу.


Відео: Львівський прес-клуб

Про це сьогодні, 30 березня, під час відеомосту між Львовом і Тернополем на тему: «Львівські методи роздержавлення ЗМІ: закон і локальне його трактування», який відбувся у Львівському прес-клубі, заявив головний редактор газети «Ратуша» Микола Савельєв. 

За його словами, в грудні минулого року він довідався, що на розгляд сесії міської ради виносять питання про припинення діяльності газети «Ратуша» шляхом перетворення з ЛКП в ТзОВ.

- Спочатку за це проголосували члени бюджетної комісії. Хоча я їх дуже просив не робити цього. І вже 25 січня цього року на розгляд сесії виносять ухвалу «Про припинення діяльності ЛКП «Газета «Ратуша» шляхом перетворення її трудовим колективом в ТзОВ». Депутати проголосували за те, що ухвала стає чинною з 1 березня. І вже в травні ми маємо піти «на дємбєль». Але закон про роздержавлення дає нам право роздержавлюватися до 31 грудня 2018 року.  Ніхто не дає права міській раді обмежувати час нашого роздержавлення, - наголошує Микола Савельєв.

Він стверджує, що прикриваючись Законом України «Про роздержавлення державних комунальних засобів інформації» чиновники міськради просто знищують газету «Ратуша»

- Ми не проти роздержавлення. Ми пройшли всі етапи роздержавлення,  передбачені законом: ми провели збори трудового колективу; депутати міськради проголосували за роздержавлення газети; надрукували про це в газеті, - перелічує головний редактор видання етапи роздержавлення. 

А ось чиновники міськради пішли іншим шляхом. Вони просто вирішили ліквідувати газету. 

- Вони створили ліквідаційну комісію. В законі мова йде про зміну форми власності. А вони прийняли рішення про ліквідацію. Тому ми звернулися до прокуратури, поліції та суду, аби захистити свої права. Адже дії чиновників підпадають під дію статті 171, перешкоджання діяльності журналіста, та 206,  перешкоджання господарській діяльності підприємства, - журналіст наголошує, що такі речі не пришвидшують та не полегшують процес роздержавлення. 

За його словами, чиновники міськради самі створили комісію. А також звернулися до контролюючих органів з проханням перевірити фінансову діяльність газети «Ратуша», намагалися забрати печатку в головного редактора, аби припинити діяльність газети, звернулися з повідомленням до державного нотаріуса. 

Медіа-юристка, медіа-тренерка ГО «Інститут розвитку регіональної преси» Людмила Панкратова підтвердила, що комісію повинен був створити трудовий колектив. 

- І в цій комісії повинен бути представник трудового колективу, представник засновника та особи, яким засновник делегує повноваження, - каже вона. 

Натомість, як з’ясувалося, до роботи в комісії не було залучено ані представника трудового колективу, ані депутата Львівської міської ради. 

Львівський прес-клуб запросив до участі у відеомості начальника управління внутрішньої політики Львівської міської ради Євгена Бойка. Пан Бойко пообіцяв відрядити на відеоміст представника Львівської міської ради у комісії з роздержавлення газети «Ратуша». Але не дотримав свого слова. 

Довідка

Відеоміст відбувся в рамках проекту Тернопільського прес-клубу “Комплексна підтримка друкованих ЗМІ різних регіонів України в процесі роздержавлення та налагодження їх самостійної діяльності” за підтримки “Українського медійного проекту” (У-Медіа), що його реалізує Інтерньюз в Україні та фінансує Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів