Сесія Львівської міської ради затвердила Програму реабілітації після інсульту

20:20 19 червня 2015 р.

Фото до новини


Фото: odbhmao.ru

Надання реабілітаційних послуг, передбачених проектом даної ухвали, запропоновано здійснювати за рахунок коштів міського бюджету.

Сьогодні сесія Львівської міської ради затвердила Програму реабілітації осіб, які перенесли інсульт, на 2015-2016 роки. Прийняття ухвали дозволяє якісно покращити соціальний захист мешканців міста, які перенесли інсульт, шляхом надання їм відповідних реабілітаційних послуг, спрямованих на надання допомоги у відновленні та компенсації порушених або втрачених функцій організму для досягнення і підтримання соціальної та матеріальної незалежності, трудової адаптації та інтеграції в суспільство.

Багаторічна практика роботи вітчизняних та закордонних фахівців у галузі фізичної реабілітації інвалідів свідчить, що одним з найбільш перспективних заходів реабілітації є відновлення фізичного стану засобами лікувальної фізкультури, бальнеотерапії, апаратної фізіотерапії, елементами спорту та гідрокінезотерапією.

За даними МОЗ України, у 2014 році інсульт перенесли 115 тисяч українців, а інфаркт міокарда – 53 тисяч. За перший квартал 2015 року у Львову вже зареєстровано 207 інсультів.

Серед всіх причин інвалідності 20% належить ураженням судин головного мозку. За даними МСЕК, у 60% випадків встановлена 2 група інвалідності, у 25-30% – 1 група інвалідності. До праці повертаються лише 15-17% хворих працездатного віку, які перенесли мозковий інсульт. 

Отже, для суспільства це є складна медико-соціальна проблема, яка потребує особливої уваги та вдосконалення шляхів її вирішення.  Своєчасне та повноцінне відновлювальне лікування є дуже вагомим чинником зменшення інвалідності, тому велика увага повинна приділятися  реабілітації хворих після інсульту.

Реабілітація включає в себе комплекс відновлювальних заходів, який забезпечує патогенетичний вплив на дефектну функцію і на патологічний процес, що лежить в її основі. З метою проведення успішної медичної реабілітації після перенесених інсультів, необхідно провести лікарський медичний огляд перед початком курсу реабілітації, призначити індивідуальний план реабілітації, враховуючи локалізацію, важкість, характер ураження та загальний стан хворого.

Надання мешканцям, які перенесли інсульт, реабілітаційних послуг, передбачених проектом даної ухвали, запропоновано здійснювати за рахунок коштів міського бюджету Львова (на державному рівні цей напрям не фінансується) фахівцями державної установи – Львівського міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів (79070, Львів, вулиця Хуторівка, 38). Про це повідомили сьогодні, 19 червня, «Щоденному Львову», в прес-службі міської ради.

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів