У Львові вшанували Героїв Небесної Сотні (відео, доповнено)

18:44 30 березня 2014 р.

Фото до новини


Фото: gazeta.ua

На панахиду прийшли через сорок днів після їх трагічної загибелі близько 5 тисяч людей.


Відео: zaxid.net

30 березня у Львові вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні. Через сорок днів після трагічної загибелі героїв, львів'яни зібралися на Євромайдані міста, щоб віддати шану тим, хто поклав своє життя заради вільної України.

У неділю, 30 березня у Львові вшанували пам'ять Героїв Небесної сотні. Через сорок днів після трагічної загибелі героїв, львів'яни зібралися на Євромайдані міста, щоб віддати шану тим, хто поклав своє життя заради вільної України.

На панахиду зібралося близько 5 тисяч людей, так само було багато туристів з різних країн. Усі вони покладали квіти біля стіни Героїв із фотографіями та іменами загиблих людей.

Із Львівщини у столиці, на Майдані, загинуло найбільше Героїв – 19. Більшість – із районів області.

Розпочався захід по обіді із поминальної міжконфесійної панахиди за невинно вбитими. «У час, коли Україна переживає важкі дні, коли багато-хто зневірився і втомився від боротьби, запрошуємо усіх прийти на реквієм-панахиду і не просто вшанувати наших героїв, але й згадати, хто ми. На сороковий день після трагічної загибелі невинних, спільною молитвою ми звернемося до Бога, щоб їхні душі спочивали з миром, а у нашій країні запанували злагода і спокій. Проживімо цей день у шану світлої пам'яті наших героїв», – закликали організатори віче.

Родичів полеглих Героїв Львівщини на панахиді майже не було. Як пояснили присутні, саме сьогодні усі вони разом із своїми родинами поминають загиблих вдома, на кладовищі та церквах.

На віче виступив і один із координаторів Львівського Євромайдану – Роман Брезіцький, який заявив: «Я багато разів звертався до вас із сцени цього Майдану, закликав не боятися. Якби не наші герої – ми б нічого не змогли і не досягли. Вони поклали голову за нашу свободу, вони – не боялися, вічна їм пам'ять!».

Після панахиди та віче відбувся концерт-реквієм. Звучали духовні та патріотичні українські пісні у виконанні академічної капели «Трембіта» та солістів капели.

Сцену на площі перед пам'ятником Т. Шевченкові розбирати не будуть аж до самих Президентських виборів. Організатори кажуть, що ця сцена – символ того, що не політики керують людьми, а люди політками. І у разі чого – Майдан може знову зібратися. Так само не прибирають два намети і польову кухню.

Про це розповідає сьогодні, 30 березня, «Gazeta.ua». Натомість кореспондент УНІАН інформує у неділю:

У центрі міста на площі біля пам’ятника Т.Шевченку зібралося кілька тисяч львів’ян, які на 40-й день загибелі Героїв зібралися зі свічками та лампадками вшанувати їхню пам’ять. Після панахиди, яку спільно провело духовенство різних конфесій, львів’янам продемонстрували фільм про загиблих Героїв, чиї імена навіки ввійшли до лав «Небесної сотні». 

До громади також звернувся голова Львівської обласної ради Петро Колодій, який, зокрема, зазначив: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу – саме такими словами керувались мільйони українців на Майдані, борючись за гідне життя на рідній землі».  Очільник обласної ради наголосив, що серед тих, хто душу й тіло поклав за нашу свободу є Герої УПА, Січові стрільці, Герої Крут та Герої «Небесної сотні». 

«З кожним днем ми дедалі більше усвідомлюємо, якими насправді були наміри колишнього керівництва нашої держави. Ні, це далеко не гроші, які російський президент дав як позичку українцям. Це навіть не декларація знижок на газ... Насправді на стіл обох цих політиків лягла карта України, на яку вже зовсім скоро планували накласти карту Росії. Але цього не дав зробити Майдан. Путін не врахував одного – великої сили українського духу, тієї щирої та самовідданої любові наших патріотів за рідну землю. Герої «Небесної сотні» йшли на смерть, усвідомлюючи, що українська земля, полита їхньою молодою кров’ю, здригнеться і з неї повтікають вороги», - наголосив Колодій.

Після завершення віче розпочався концерт-реквієм за участі академічної капели «Трембіта».  Також у львівському соборі Святого Юра виконали «Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта на вшанування пам’яті героїв «Небесної сотні».

Своєю чергою, «Zaxid.net» повідомляє сьогодні, 30 березня:

«30 березня у Міжнародному аеропорту Львів ім. Данила Галицького Академічний симфонічний оркестр «INSO Львів» і камерний хор «Глорія» виконали гімн Євросоюзу – «Оду до радості». Таким чином учасники акції, яка одночасно відбулася в аеропортах Києва, Донецька, Дніпропетровська, Одеси і Харкова, вшанували пам'ять Небесної сотні та підтримали єдність і цілісність України.

«Люди мистецтва як птахи прагнуть до свободи, а свобода - це простір, небо, вільний політ думки, творчості і фантазії. Саме тому обрали аеропорт. Це також пам'ять про тих, хто здобував для нас свободу. Ми уславлюємо тих, хто боровся», – сказав диригент Володимир Сивохіп.

Охочих послухати гімн ЄС було багато, вони вщент заповнили приміщення нового терміналу. Музиканти на прохання глядачів двічі зіграли «Оду до радості». Після цього музиканти і хор разом з глядачами виконали гімн України.

Додамо, що придумали та реалізували проект волонтери зі Львова, Харкова та Києва, їх підтримало керівництво шести аеропортів. Проект є повністю волонтерським: і музиканти, й організатори роблять його безкоштовно.

«Ода до радості» – гімн Євросоюзу. Вважається одним із символів Європи. Слова написані поетом Фрідріхом Шіллером у 1785 році. Музика – фінал Дев'ятої симфонії композитора Людвіга ван Бетховена. У 1972 році Рада Європи офіційно оголосила «Оду до радості» гімном Європи, а у 1985 році Рада ЄС, глави та уряди схвалили як офіційний гімн Європейського Союзу».

Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook

dailylviv.com

 

новобудови Львів