Львівська філармонія планує поставити орган за 400 тисяч євро
14:45 2 лютого 2017 р.
Наступні п’ять років у Львівській філармонії планують відновити орган. Адже наразі в концертному залі є тільки фасад органу, старі та понищені труби, які вже давно не звучать.
Відео: Львівський прес-клуб
Про це сьогодні, 2 лютого,під час прес-зустрічі на тему: «Вибори 28 лютого генерального директора Львівської обласної філармонії», повідомив генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.
Він наголосив, що орган у філармонії склали у 1950-1960 роках, коли радянська влада вирішила зруйнувати органи в костелах.
- Його склали з кількох органів, які демонтували в культових спорудах. І коли він здобув славу і до нас почали приїздити органісти всесоюзного значення, то партійним діячам це не сподобалося. І його демонтували, - розповідає Володимир Сивохіп.
Частини органа вивезли до Ленінграда. А у Львові залишилися труби і якісь частини в нішах філармонійного залу.
- Коли я став директором, то замовив експертизу. І експерти сказали, що ніщо тут не підлягає використанню. Щось поламали люди, щось погризли щури. Тому мені не залишалося нічого іншого, як все демонтувати і вивільнити простір, - каже Володимир Сивохіп.
Але Львівська філармонія не може працювати без органу.
- У мене велика любов до кантатно-ораторійних форм, до богородичних, до реквіяльних творів. Там всюди є партія органу. І якби був автентичний орган, то ці твори би користувалися ще більшою шаною, - вважає він.
Тому до філармонії вже навідуються спеціалісти.
- У мене вже є контакти з кількома органобудівними фірмами на Заході, - повідомив генеральний директор.
Новий орган планують збудувати з нуля. І він буде духово-електричним.
- Електрикою будемо надувати міхи. Зі старого, хіба, залишиться фасад, оті труби – як декорації. У нас вивільнилося приміщення котельні в підвалі. І ми будемо опускати той орган туди, а на концерт – піднімати. Буде так, як в філармоніях Європи, - мріє Володимир Сивохіп.
За його словами, на спорудження нового органу потрібно, щонайменше, 400 тисяч євро. Їх він сподівався отримати, виграти грант.
- Усі органи у філармоніях Польщі здобуті за рахунок грантів від Євросоюзу. Я сподівався, що Україна стане членом Євросоюзу, і ми отримаємотакий грант. Тепер розумію, що треба йти іншим шляхом. Але якщо 10 років тому мені вдалося знайти сто тисяч євро, щоби купити в Гамбурзі новий «Стейнвей», то знайдемо і це, - Володимир Сивохіп відмовився в ефірі сказати, де ж візьме таку суму.
Термінові повідомлення читайте на каналі DailyLviv.com в Telegram та у Facebook